Siatkarska Liga Mistrzów 2022/23: Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie wygrały mecze w 2. kolejce

16/11/2022, 20:03 GMT+1

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali 3:1 wyjazdowy mecz z Montpellier HSC VB w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz Aluronu CMC Warty Zawiercie z bułgarskim Hebarem Pazardżik. Późnym wieczorem w środę komplet polskich zwycięstw uzupełniła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała 3:0 belgijski Decospanem VT Menen.

Jastrzębski Węgiel z powodzeniem rywalizuje w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Wicemistrzowie Polski na inaugurację rozgrywek wygrali we własnej hali z serbską Vojvodiną NS Seme Nowy Sad 3:0. Ich grupowym rywalem jest też niemiecki VfB Friedrichshafen, z którym spotkają się na wyjeździe 29 listopada.
Jastrzębianie w ekstraklasie wygrali wszystkie dziewięć dotychczasowych spotkań, tracąc w nich trzy sety, co pozwalało uznać ich za faworyta w starciu z mistrzem Francji.

Potknięcie na początek, potem wyraźna przewaga

W pierwszym secie polski zespół prowadził 6:1, 16:10 i przegrał końcówkę do 23. W drugiej partii ekipa argentyńskiego szkoleniowca Marcelo Mendeza już nie pozwoliła sobie odebrać prowadzenia. Trzecią, bardzo wyrównaną, zakończył "asem" serwisowym Łukasz Wiśniewski.
Przewaga Jastrzębskiego Węgla najbardziej widoczna była w czwartym secie. Od remisu 15:15 goście "odjechali" popełniającym błędy rywalom i wygrali przekonująco.

Wygrana drużyny z Zawiercia

Zwycięstwem 3:1 zakończył się również wyjazdowy mecz Aluronu CMC Warty Zawiercie z Hebarem Pazardżik.
Zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i Aluron CMC Warta są liderami swoich grup po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów.

ZAKSA również zwycięska

Kędzierzynianie postanowili dotrzymać kroku walczącym wcześniej polskim drużynom. Swoje wyjazdowe spotkanie z belgijskim Menen pewnie wygrali 3:0 (25:17, 25:22, 25:21). W tabeli grupy D zajmują drugie miejsce, z takim samym dorobkiem jak prowadzący Itas Trentino.
W fazie grupowej LM występuje 20 zespołów podzielonych na pięć grup. Do ćwierćfinałów awansują bezpośrednio ich zwycięzcy, a pięć ekip z drugich miejsc oraz jeden zespół z trzeciej lokaty z najlepszym bilansem wystąpi w barażach (mecz i rewanż). Triumfatorzy tych par uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich pozycji w grupach "spadną" zaś do Pucharu CEV.
W poprzedniej edycji LM Jastrzębski Węgiel wyeliminował w ćwierćfinale włoski klub Cucine Lube Civitanova, ale w półfinałowym dwumeczu okazał się gorszy od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.