Siatkarska Liga Mistrzów 2021/2022. Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - OK Merkur Maribor: wynik i relacja

01/12/2021, 21:00 GMT+1

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle udanie zainaugurowała siatkarską Ligę Mistrzów. W środowym meczu 1. kolejki obrońcy tytułu pokonali we własnej hali słoweński OK Merkur Maribor 3:0.

Słusznie przed spotkaniem prezes kędzierzyńskiego klubu Sebastian Świderski uznał, że Merkur to najsłabszy rywal w fazie grupowej. Pierwszy i drugi set Grupa Azoty wygrała bez problemu, prowadząc od początku do końca.

Emocje w trzecim secie

Najbardziej zacięta była – wbrew pozorom – trzecia odsłona. Goście zdobyli w niej 17 punktów, ale do połowy seta toczyli zacięty bój z wicemistrzem Polski. Dwa razy nawet prowadzili - 5:4 i 12:11, ale potem kędzierzynianie udowodnili swoją wyższość.
Następne spotkanie Grupa Azoty w LM rozegra 14 grudnia, kiedy czeka ją wyjazd do dalekiego Nowosybirska. Czwartą drużyną w grupie C jest włoska Cucine Lube Civitanova
Ekipa z Kędzierzyna-Koźla jest pierwszą z Polski, która wygrała LM. Pod tą nazwą najbardziej prestiżowe kontynentalne rozgrywki klubowe istnieją od sezonu 2000/01. Wcześniej, w 1978 roku, zawodnicy Płomienia Milowice triumfowali w funkcjonującym wówczas Pucharze Europy Mistrzów Krajowych.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - OK Merkur Maribor 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Tomasz Kalembka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński, Michał Kozłowski, Adrian Staszewski.
OK Merkur Maribor: Janz Janez Krzic, Ahmed Ikhbayri, Roland Gergye, Filip Kovacevic, Uros Planinsic, Ziga Donik - Alan Kosenina (libero) - Uros Pavlovic, Tit Kovacic, Adi Adzovic, Rok Bracko, Sani Adzovic.
Autor: br / Źródło: PAP