Siatkarki Chemika Police mistrzyniami Polski. Piąty raz z rzędu

30/04/2018, 19:03 GMT+2

Siatkarki Chemika Police po raz piąty z rzędu i siódmy w historii zdobyły tytuł mistrzyń Polski. Z kolejnego sukcesu cieszyły się w Łodzi, gdzie w rewanżowym meczu finału pokonały ŁKS Commercecon 3:1.

W pierwszym spotkaniu Chemik rywalki ograł pewnie - 3:0. Do obronienia złota potrzebował zwycięstwa w Łodzi. Tegoroczna rywalizacja toczyła się bowiem do dwóch wygranych. Drużynie ŁKS w przedłużeniu finałowej rywalizacji nie pomogło sześć tysięcy kibiców zgromadzonych w Atlas Arenie.

Policzanki w pierwszym secie były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie gry. Wysoka przegrana nie odebrała gospodyniom woli walki. W drugiej odsłonie prezentowały się znacznie lepiej i to one zwyciężyły. Dwa następne sety należały już do Chemika, choć w czwartym łodzianki prowadziły już nawet 18:15.

Siedem tytułów

Klub z Polic triumfował w lidze również w czterech minionych sezonach, a w sumie w swoim dorobku ma siedem mistrzowskich tytułów i jeden brązowy medal.
ŁKS po raz siódmy w historii klubu znalazł się na podium ekstraklasy, ale ostatni medal zdobył prawie 30 lat temu, w 1989 roku. Po tytuł sięgnął raz - w 1983 roku.