Resovia jak Skra. Też awansowała do Fianl Four Ligi Mistrzów

11/03/2015, 22:10 GMT+1

Po raz pierwszy w historii polskiej siatkówki dwa kluby zagrają w Final Four Ligi Mistrzów. Jako pierwsza awansowała w środę Skra, później do niej dołączyła Resovia. Rzeszowianie przegrali co prawda we własnej hali z Lokomotiwem Nowosybirsk 2:3, ale wobec zwycięstwa w pierwszym meczu 3:1 to oni mogli cieszyć się z awansu.

Resovii do awansu potrzebne były tylko dwa wygrane sety. Spotkanie 2. rundy play-off Ligi Mistrzów rozpoczęło się jednak od znakomitej gry gości. Rzeszowianie przegrali pierwszą partię do 20 i kibice powoli zaczynali drżeć o losy tej rywalizacji.

Resovia jak Skra

Na szczęście był to jedyny nerwowy moment w tym meczu. Kolejne dwa sety wygrała Resovia i stało się jasne, że to gospodarze zagrają w Final Four. Zupełnie rozluźnieni już siatkarze wicemistrza Polski przegrali dwie następne partie, ale to niczego już nie zmieniło.
Asseco Resovia dołączyła do PGE Skry Bełchatów, która awansowała po zwycięstwie nad Sir Safety Perugia 3:1. Już dziś wiemy natomiast, że jedna z tych drużyn pojawi się w meczu decydującym o tytule. Powód? Oba zespoły zmierzą się w półfinale Final Four.
Gospodarzem turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 28-29 marca będzie zespół Berlin Volleys. Stawkę uzupełnia rosyjski Zenit Kazań.
Resovia - Lokomotiw 2:3 (20:25, 25:19, 25:22, 19:25, 15:17)
Autor: drop/twis / Źródło: sport.tvn24.pl