Polska - Turcja: Wynik meczu i relacja - Turniej towarzyski siatkarek

15/09/2022, 20:47 GMT+2

Porażką z Turcją 1:3 (10:25, 25:23, 18:25, 20:25) w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego we Włoszech polskie siatkarki zakończyły w kiepskim stylu przygotowania do mistrzostw świata. Wcześniej takim samym wynikiem przegrały też z Serbkami i Włoszkami.

Ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 23 września mistrzostwami świata nie wypadł dla Polek pomyślnie. Tylko trzy wygrane sety w trzech meczach to nie najlepszy bilans, trzeba jednak zaznaczyć, że przeciwnikami były czołowe zespoły Europy i główni kandydaci do podium na mundialu. Serbia to aktualny mistrz świata, Włochy to mistrz Starego Kontynentu, a Turcja to wicemistrz.
Czwartkowy mecz rozpoczął się fatalnie dla Polek, które nie mogły poradzić sobie z odbiorem zagrywki rywalek. Skrzydłowa Saliha Salin bezlitośnie obnażała braki polskich przyjmujących. Brak dokładnego przyjęcia sprawił, że w ataku praktycznie nie istniały.

Walczyły, ale to za mało

W pierwszym secie Polki skończyły tylko pięć ataków, ale już w drugim wyszły na parkiet nieco odmienione. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Gałkowska zanotowała asa i Biało-Czerwone miały dwa setbole. Po chwili ta sama zawodniczka została zatrzymana w ataku, ale Olivia Różański wykorzystała drugą piłkę setową.
W kolejnych odsłonach Turczynki nie pozwoliły Polkom rozwinąć skrzydeł. W końcówce Turczynki dominowały już zdecydowanie i tym samym zwyciężyły w turnieju.
W kolejnych odsłonach Turczynki nie pozwoliły Polkom rozwinąć skrzydeł. W trzeciej partii przy stanie 5:5 polskie siatkarki popełniły kilka prostych błędów i przeciwniczki zdobyły sześć "oczek" z rzędu. Tej straty nie były już w stanie zniwelować.
Następny set był bardzo zacięty i podopieczne Lavariniego miał szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Tymczasem przy prowadzeniu 19:17 nie mogły zmieścić swoich ataków w boisku i wicemistrzynie Starego Kontynentu wygrywały 21:19. W końcówce Turczynki dominowały już zdecydowanie i tym samym zwyciężyły w turnieju.

Polska - Turcja 1:3 (10:25, 25:23 18:25, 21:25)

Autor: mb / Źródło: PAP / eurosport.pl