Polska - Tunezja: wynik meczu siatkówki na żywo i relacja live - Puchar Świata

01/10/2019, 05:45 GMT+2

Polska - Tunezja. Trzy dni po meczu o brązowy medal mistrzostw Europy z Francją polscy siatkarze, w mocno przemeblowanym składzie, starciem z Tunezją rozpoczęli w japońskiej Fukuoce udział w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Biało-Czerwoni zgodnie z planem rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata. W środę o 12:20 czasu polskiego zagramy z Japonią. Zapraszamy na relację.
25:12. Kończy partię skutecznym atakiem ze skrzydła Fornal. 3:0!
24:12. Szalacha! I będzie piłka meczowa.
23:12. Łukasik pierwszy raz myli się w tym meczu ze skrzydła.
23:11. Bardzo ładnie Kaczmarek obił blok rywali.
22:11. Ali Bongui kończy udany atak.
22:10. Jeszcze jeden kontratak i jeszcze jeden popis Szymury. Tunezyjczycy biorą czas.
21:10. Szalacha wszedł na boisko i od razu zablokował rywala.
20:10. Techniczne zagranie Szymury. Pięknie wyglądała ta kiwka.
19:9. As serwisowy Kwolka! Rywale bez szans.
17:9. Bardzo ładna akcja rywali, ale Huber odpowiedział jeszcze lepiej - piękna kiwka.
16:9. Obity blok Hubera na środku.
16:8. Nagga wrócił na parkiet, ale myli się w pierwszej akcji. Jesteśmy coraz bliżej wygranej.
15:8. Autowy atak Bonguiego. Piąty z rzędu punkt dla Biało-Czerwonych. Trener Tunezji Antonio Giaccobe bierze czas.
13:8. Sprawdzana była akcja, ale jest punkt dla Polaków - autowy atak rywali bez bloku.
12:8. Huber po raz kolejny ze środka.
10:8. Ładnie zmieścił piłkę w boisku Bongui.
10:7. Psują też rywale.
9:7. Szymura nie tym razem. Ale ciągle mamy przewagę.
9:6. Doskonały, bardzo trudny serwis Szymury.
8:6. Doskonała kiwka Szymury i prowadzimy na przerwie technicznej.
7:5. Szymura trafił po prostej.
6:4. Błąd dotknięcia siatki u Polaków.
5:2. Kwolek! Mocny serwis i as! Drugi już naszego przyjmującego.
4:2. Myli się teraz Bongui.
3:2. Huber pokazał siłę na środku.
1:1. Środek, druga linia - udana odpowiedź Polaków.
0:1. Udany atak Bonguiego na początek III seta.
34 minut trwała druga odsłona. Ile potrwa trzecia i czy będzie ona ostatnią?
25:23. Kwolek! Niesamowite! Polacy mieli problemy od początku seta, jednak końcówka należała do nich. Prowadzimy już 2:0!
24:23. Mamy pierwsze prowadzenie w tym secie. Punkt Kwolka.
23:23. Pierwsze tempo działa bez zarzutów - Lemański nie do zatrzymania.
22:23. Moalla wcisnął się pomiędzy podwójny blok Polaków.
22:22. Szymura znakomicie odpowiada.
21:22. Przełamanie u rywali. Świetny atak ze środka.
21:21. I mamy remis! Nagga atakuje w siatkę. Czwarty punkt z rzędu Biało-Czerwonych. Czas dla Tunezji.
20:21. Przerwa lepiej podziałała na Polaków. Doskonały blok Szymury. Nagga zatrzymany.
Antenka ucierpiała w ostatniej akcji do tego stopnia, że potrzebna jest przerwa.
19:21. Nagga atakuje antenkę. Z czterech punktów przewagi rywali zostały tylko dwa.
18:21. Polacy znowu ze środka. Słusznie.
17:21. Bardzo ładny atak na skrzydle Mohameda Aliego Ben Othmena Miladiego.
17:20. Bardzo mocne uderzenie Kwolka. Nie składamy jeszcze broni.
16:20. Długa akcja, ale koniec końców Kwolek wrzucony w siatkę.
16:19. Podwójny polski blok Łukasika i Hubera!
15:19. Kolejny atak Naggi.
15:18. Łukasik przedarł się na podwójnym bloku.
14:18. Kolejny świetny serwis rywali - Khaled Ben Slimene.
14:17. Bardzo dobry atak Naggi.
14:16. Lemański! On to ma.
Tymczasem w innym zakończonym spotkaniu Rosjanie poradzili sobie z Iranem. Wygrali 3:1.
13:16 - Moalla świetnie z lewego skrzydła.
13:15 - zablokowany Łukasik i rywale znów na dwupunktowym prowadzeniu.
12:14 - Łukasik na parkiecie za Łomacza. To początek podwójnej zmiany.
11:14 - Nagga wspaniale zaatakował z prawego skrzydła.
7:11 - super grają teraz rywale Polaków. Prawy i lewy atak nie zawodzi.
7:9 - fajna akcja. Długa i na koniec punkt dla Tunezyjczyków.
6:8 - po zepsutej zagrywce nasza ekipa przegrywa na pierwszej przerwie technicznej.
4:6 - szósty punkt Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy jest jak na razie najlepszym punktującym Polaków.
2:5 - dobry blok Polaków, ale trzeba powiedzieć, że rywale prezentują się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie.
0:4 - udany początek Tunezyjczyków. Czujny wyblok i świetny serwis robią swoje.
Rozpoczynamy drugiego seta. Pierwszy trwał 24 minut. Ciekawe, ile potrwa drugi?
25:16. Łukasik wspaniałym atakiem zakończył seta! 1:0.
24:16. Rywale się obronili. Atak Moalli.
24:15. Lemański tym razem mniej efektownie, ale skutecznie. Piłka setowa!
23:15. Zostawiony na siatce teraz Nagga.
23:14. Polacy robią, co chcą. I znowu świetny atak Łukasika.
22:14. Doskonały atak Łukasika po prostej.
21:14. Tym razem udana próba Naggi.
21:13. Świetny atak na skrzydle Szymury.
20:13. I Janusz od razu znakomicie odrzucił rywali, Hamza Nagga próbował jeszcze ratować piłkę, ale bez powodzenia. Czas dla drużyny z Afryki.
Łukasik i Janusz na placu gry. Pierwsze zmiany w naszym zespole.
19:13. Co za atak Lemańskiego! Ależ on ma zasięg!
18:13. Tym razem Łukasz pomylił się w ataku.
18:12. Kaczmarek! Kolejny skuteczny atak.
17:12. Do skutecznego ataku, Moalla dokłada asa.
17:11. Moalla z prawego skrzydła.
17:10. Kaczmarek tym razem ładnie pchnął piłkę na drugą stronę.
16:10. Tym razem autowa zagrywka Tunezyjczyka. Na drugą przerwę techniczną prowadzimy sześcioma punktami.
15:10. Slimene zaskoczył zagrywką.
15:9. Najdłuższa teraz akcja w meczu. Punkt dla Tunezji.
15:8. Pomyłka w ataku Moalli.
14:8. Udany atak Moalli.
14:7. Rywale przełamują niemoc po błędzie Kwolka.
14:6. Najpierw Kwolek skutecznie atakuje po kontrze, potem świetna kiwka Hubera.
12:6. I jeszcze jeden atak Kaczmarka i czas dla rywali.
11:6. Myli Nagga i mamy już pięć punktów przewagi.
10:6. Uruchomiony środek i piękny atak Lemańskiego.
9:5. Kwolek obija blok rywali.
8:5. Doskonały atak Lemańskiego. Akcja w błyskawicznym tempie. I na pierwszą przerwę techniczną mamy plus trzy.
7:5. I ponownie Łukasz był blisko asa.
7:4. I kolejny as! Tym razem Kaczmarka. Brawo!
6:4. Bardzo ładny atak Szymury.
5:4. Bardzo mocny i udany atak Othmena.
5:3. Niewiele się pomylili na zagrywce rywale.
4:3. Błąd dotknięcia siatki u Polaków.
4:2. I mamy pierwszy as serwisowy - Kwolek!
3:2. Autowy atak Naggi.
2:2. Mądre zagranie Kwolka - o blok i antenkę.
1:2. Nieudany teraz atak Kaczmarka. Po taśmie piłka poleciała w aut.
1:1. Rywale odpowiadają atakiem Mbarekiego.
1:0. Zaczynamy id ataku Kaczmarka.
Pierwszego seta rozpoczyna Ayech.
Polacy zaczną w składzie: Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lemański, Rafał Szymura, Norbert Huber i na libero Jakub Popiwczak.
Zawodnicy już po rozgrzewce. Chwila dla trenerów i zaraz hymny obu państw.
Z Tunezyjczykami Polacy spotkali się w pierwszym meczu poprzedniej edycji. Wygrali 3:0 i tylko w jednym secie pozwolili rywalom dobrnąć do granicy 20 punktów. Jak będzie teraz?
Jako że mecz drużyn z obu Ameryk zakończył się kilka minut temu, starcie Polaków z Tunezyjczykami rozpocznie się kilkanaście minut po godzinie 8.
W zakończonych już wtorkowych meczach były niespodzianki. Egipcjanie pokonali Australię 3:1, a Argentyna wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2.

Do Japonii część naszego zespołu udała się w poprzednim tygodniu.
W Kraju Kwitnącej Wiśni Polaków czeka teraz 11 spotkań w 15 dni. Z powodu intensywnego kalendarza trener Vital Heynen na Puchar Świata zabrał 24 zawodników - 12 z nich to uczestnicy mistrzostw Europy (z tego grona z udziału w japońskiej imprezie zrezygnowali Piotr Nowakowski i Dawid Konarski), a drugą połowę stanowią gracze, którzy dotarli do Azji w weekend z Warszawy. W pierwszych spotkaniach PŚ mają brać udział siatkarze z tej drugiej grupy. Jest w niej wielu młodych zawodników, ale także m.in. Bartosz Kurek.
Rozpoczynający się we wtorek Puchar Świata będzie ostatnim punktem sezonu kadrowego polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni chcą podtrzymać w Japonii dobrą passę i wzorem wcześniejszych tegorocznych turniejów stanąć na podium.
POLSKA - TUNEZJA 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl