Polska - Iran: wynik na żywo i relacja live - Puchar Świata siatkarzy 2019 - Siatkówka

15/10/2019, 03:20 GMT+2

Reprezentacja Polski siatkarzy w swoim ostatnim meczu Pucharu Świata pokonała Iran 3:0 i wywalczyła srebrny medal. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Oficjalna prezentacja medalowa z udziałem Biało-Czerwonych po ostatnim dzisiejszym meczu Japonii z Kanadą, czyli po południu polskiego czasu.
46 punktów atakiem, 10 blokiem, 2 zagrywką, 17 po błędach rywali - to polskie liczby tego spotkania.
24:16. Irańczyk w siatkę zagrywa, wygrywamy do 16 i cały mecz 3:0! Mamy srebrny medal!
24:15. Kaczmarek zdobywa punkt i piłka meczowa na wagę srebrnego medalu!
23:15. Autowy serwis Śliwki.
23:14. Kłos zabawił się na środku - piękna kiwka.
22:13. Zagrywają w siatkę rywale. Trzy punkty od srebra.
21:12. Jest blok! Brawo Kochanowski!
20:11. Kaczmarek po przekątnej.
19:11. Atak po bloku Esfandiara.
19:10. Trochę teraz zabawy po naszej stronie, ale przy bezpiecznym prowadzeniu. Śmieją się nasi siatkarze.
19:9. Kiwka Leona. Piłka trafia w ręce rywali.
18:9. Ależ blok Leona! Wilfredo odebrał ochotę do gry Yaliemu.
17:9. Drzyzga do Kochanowskiego i kolejny atak środkiem.
16:9. Yali skutecznie ze środka. Nie dopadli do piłki Polacy.
16:8. Leon! Spokojna, lekka kiwka. Trzeci z rzędu punkt Biało-Czerwonych. Nic złego już nam się nie stanie.
15:8. Ze środka tym razem atakuje Śliwka, pogubiony irański blok.
14:8. W siatkę wpadają rywale.
13:8. Blok Polaków w aut.
12:7. Milad Ebadipour atakuje po bloku.
12:6. To nie jest udany set Yaliego. Kolejna pomyłka w ataku.
11:6. Śliwka z lewego ataku - brawo.
10:6. Kontra Irańczyków zakończona punktem Ebadipoura.
10:5. Trochę zlekceważyliśmy teraz Ebadipoura.
10:4. I znowu blok! Kłos i Olek Śliwka - punktujemy rywali!
9:4. Drzyzga dokłada blok, świetnie zamknął kierunek.
8:4. Ale mylą się także w tym elemencie (tradycyjnie już niemal) Irańczycy. Plus cztery na pierwszej przerwie technicznej w tym secie.
7:4. Leon trafia w siatkę na zagrywce.
7:3. Muzaj w istnym gazie. Ostatnie kilkanaście minut to jego popisy.
6:3. Wystawiliśmy piłkę Karimiemu, a ten skorzystał z prezentu.
6:2. Psuje teraz serwis Muzaj.
6:1. Maciek dokłada także świetny serwis, błąd w przyjęciu popełnił Esfandiar. Czas dla rywali.
5:1. Muzaj! Kapitalny atak!
4:1. Yali przypomniał o sobie.
4:0. Muzaj! Blok-aut i wszystko pod kontrolą.
3:0. Leon po prostej! Brawo!
2:0. Kochanowski blokiem - świetny początek seta.
1:0. Kłos ze środka i prowadzimy na otwarcie trzeciego seta. Ostatniego?
Na razie tylko trzy błędy własne Polaków - pełna profesura.
25:18. Jest blok! I tak jak w pierwszej partii, wygrywamy do 18. Coraz bliżej srebra!
24:18. I znów Muzaj wypycha rywali na siatkę. Mamy piłkę setową.
23:18. Kapitalna piłka do Muzaja, a ten wiedział jak ją skończyć.
22:18. Esfandiar - kolejny, udany atak.
22:17. Który to już zepsuty serwis u rywali?
21:17. Ebadipour przedarł się przez ręce Muzaja.
21:16. Kubiak daje Polakom kolejny punkt, a Irańczycy proszą o czas.
20:16. Coraz więcej błędów Irańczyków na zagrywce.
19:15. Najpierw Kłos ze środka, potem Muzaj ze skrzydła i coraz bliżej wygranej w tym secie.
17:15. I znów świetny atak Yaliego.
17:14. Świetne uderzenie Muzaja. Rywale próbowali z pojedynczym blokiem, ale bez szans.
16:14. Ebadipour ze skrzydła skutecznie.
16:13. Doskonały atak Muzaja i prowadzimy na drugiej przerwie technicznej.
15:13. Pomyłka serwisowa rywali.
14:13. Jakże szczęśliwy atak Yaliego. Piłka wpadła w pierwszy metr.
14:12. Psują zagrywkę Irańczycy.
13:12. Yali show na prawym ataku.
13:11. Brawo Wilfredo! Kapitalny atak na lewym skrzydle.
12:11. Odzyskujemy prowadzenie po ataku Leona.
11:11. Znakomita odpowiedź Leona.
10:11. Shafiei krótka i punkt.
10:10. Muzaj szybko się rehabilituje - potężny atak.
9:10. I pierwsze dzisiaj prowadzenie Iranu. Duży błąd Muzaja. Vital Heynen prosi o czas.
9:9. Drzyzga tym razem myli się na zagrywce.
9:8. Autowy atak tym razem Ebadipoura.
8:8. Zła seria Polaków. Shafiei atakuje ze środka.
8:7. Małe nieporozumienie w polskich szeregach kończy się punktem dla rywali.
8:6. Ebadipour najwyraźniej przebudził się na dobre.
8:5. Przez podwójny blok przedarł się Kubiak. Plus trzy na pierwszej przerwie technicznej w tym secie.
7:5. Skuteczny atak Ebadipoura.
7:4. Leon atakuje po rękach rywali.
6:4. As serwisowy Esfandiara.
6:3. Yali popisuje się skutecznym atakiem na prawym ataku.
6:2. Leon po skosie, rywale bez szans. Piąty z rzędu punkt Biało-Czerwonych. Irańczycy biorą czas.
5:2. Yli zaatakował w siatkę. Powiększamy prowadzenie.
4:2. Zatrzymany Esfandiar.
3:2. Irańczycy trafiają w siatkę.
2:2. Yali tym razem serwuje w siatkę.
1:2. Esfandiar poradził sobie z naszym blokiem.
1:1. Muzaj ze skutecznym atakiem ze skrzydła.
0:1. Kubiak psuje zagrywkę.
Tymczasem Amerykanie wygrali z Egiptem 3:1, co oznacza, że tylko zwycięstwo daje nam srebro.
25:18. Szalpuk dopiero się pojawił na placu i kończy pierwszą partię. Prowadzimy w setach 1:0.
24:18. Kończymy atak ze skrzydła i mamy piłkę setową.
23:18. Trafiony Leon - Yali dał popis tym razem na zagrywce.
23:17. Przesunięta krótka zakończona kiwką Gholamiego.
23:16. Autowa zagrywka Shafieia.
22:16. Yali tym razem obił ręce Leona.
22:15. Leon świetnie na lewym ataku.
21:15. Muzaj świetnie kiwa i Polacy coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.
20:15. Świetny atak ze środka rywali.
20:14. Milad Ebadipour zablokowany. Kolejny czas dla Iranu.
19:14. Karimi myli się na zagrywce.
18:14. Yali przedarł się przez potrójny nasz blok.
18:13. I jest blok! Panowie K - Kubiak i Kłos. Rośnie nasza przewaga. Irańczycy proszą o czas.
17:13. Doskonały serwis Drzyzgi!
16:13. Kubiak ścierał się z irańskim blokiem, na szczęście wygrał tę akcję. Wciąż prowadzimy na drugiej przerwie technicznej.
15:13. Kolejna przesunięta krótka Iranu - atak Gholamiego.
15:12. Drzyzga miał trudną pozycję, ale znakomicie wystawił piłkę Kubiakowi - doskonały atak kapitana.
14:12. Klasowe teraz uderzenie Esfandiara.
14:11. Leon jednak szybko się rehabilituje.
13:11. Nieporozumienie w polskich szeregach. łatwy punkt dla rywali.
13:10. Kubiak - skuteczny atak z drugiej linii.
12:10. I ponownie ten sam zawodnik. Tym razem przedarł się przez potrójny polski blok.
12:9. Agresywna kiwka Esfandiara.
12:8. Kłos potężnie ze środka - tak jak lubi najbardziej.
11:8. Kolejny, świetny atak Yaliego.
11:7. Rywale wpadają w siatkę.
10:7. Yali zostawiony sam na skrzydle nie pomylił się.
10:6. Zepsuta zagrywka Ghoulamiego.
9:6. Kubiak zablokowany na lewym ataku.
9:5. Sytuacyjna piłka - rywale zaskakują, a konkretnie Ebadipour.
9:4. Drzyzga do tyłu - kończy Muzaj.
8:4. Myli się na środku Masoud Gholami - plus cztery na pierwszej przerwie technicznej.
7:4. Skuteczny atak Muzaja. W swoim stylu.
6:4. Atak po skosie nowego gracza rywali Amirhosseina Esfandiara.
6:3. Świetna kiwka Leona.
5:3. Irańczycy pokazują, że blok może być ich mocną stroną - tym razem zatrzymany Muzaj.
5:2. Porya Yali blokuje Leona.
5:1. Wilfredo po raz drugi z lewej strony - świetny początek Polaków!
4:1. Leon - trudna piłka, ale skuteczny atak.
3:1. Bieniek po raz drugi - z takich prezentów nasz środkowy z przyjemnością korzysta.
2:1. Znakomita odpowiedź Bieńka - także krótka.
1:1. Przesunięta krótka na dzień dobry - Ali Shafiei.
1:0. Autowy serwis Irańczyka.
Rozpoczynają Irańczycy - Ebadipour na zagrywce.
Polacy rozpoczną w składzie: Muzaj, Leon, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Kłos, Zatorski.
Czas na hymny.
- Nie możemy doczekać się meczu, ponieważ dalej walczymy o drugie miejsce w tym turnieju. To spotkanie będzie niezwykle ważne. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać - powiedział w poniedziałek kapitan Polaków Michał Kubiak.
Irańczycy na pewno nie oddadzą łatwo wygranej. Z tym zespołem Polakom zazwyczaj grało się trudno. Często też iskrzyło pod siatką między zawodnikami.
Polacy o drugie miejsce rywalizują korespondencyjnie z zespołem Stanów Zjednoczonych. Amerykanie grają właśnie z Egiptem. Na razie jest remis 1:1 w setach. Biało-Czerwonym srebro zapewni nawet zwycięstwo po tie-breaku z Iranem (przy równej liczbie punktów z USA, będą mieli lepszy bilans wygranych setów).
Polscy siatkarze w poniedziałkowym spotkaniu pokonali 3:0 Kanadę. Wówczas było wiadomo, że wygrana we wtorek z Iranem zapewni podopiecznym trenera Vitala Heynena srebrne medale PŚ.
W poniedziałek stało się jasne, że w tegorocznym turnieju zatriumfuje niepokonana Brazylia.
Polscy siatkarze występują w Pucharze Świata po raz siódmy. Dwa razy wywalczyli drugie miejsca - w 1965 i 2011 roku. W ostatniej edycji zajęli trzecią lokatę. W 2015 roku triumfowali Amerykanie.
Kończy się jeden z najbardziej wymagających turniejów siatkarskich. Biało-Czerwoni swój udział w Pucharze Świata rozpoczęli we wtorek, 1 października. Od tego czasu rozegrali dziesięć meczów, osiem z nich wygrywając.
POLSKA - IRAN 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl