Polska - Czarnogóra: wynik na żywo i relacja live - Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019 - Siatkówka

17/09/2019, 12:30 GMT+2

Polska - Czarnogóra w czwartym meczu siatkarskich mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni już we wtorek zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Potrzebowali do tego dwóch wygranych setów, ale zrobili to z nawiązką. Biało-Czerwoni pewnie zwyciężyli w niespełna 80 minut 3:0. W czwartek o godz. 20 spotkanie z Ukrainą.

Mecz z Czarnogórą trwał około 80 minut, w tym zaledwie 72 czystego czasu gry.
W czwartek o godzinie 20 ostatnie spotkanie w grupie. Rywalem będzie Ukraina, która dość niespodziewanie ma już na koncie dwa zwycięstwa.
25:19 - kolejna piłka meczowa już wykorzystana. Znakomitą kiwką w środek boiska starcie zakończył Dawid Konarski.
24:18 - Polacy mają sześć piłek setowych.
21:16 - Karol Kłos w aut.
21:14 - jeszcze tylko cztery punkty i koniec spotkania.
W pierwszych dwóch setach rywale oddali nam błędami własnymi 18 punktów.
14:10 - Polacy już tak nie podkręcają tempa, ale spokojnie prowadzą.
13:9 - dobra obrona Szalpuka, a potem Konarski bardzo mocno zaatakował z okolic szóstej strefy.
8:8 - Heynen poprosił o czas. Po raz pierwszy w tym meczu.
Najciekawsze jest to, że Czarnogóra ma cały czas szanse na awans do dalszej fazy. To dzięki wygranej 3:0 z Estonią. To była mega sensacja. Zespół z Bałkanów musi pokonać Czechów w czwartek.
3:3 - ładny atak Vukasinovicia z lewego skrzydła.
Po dwóch setach Polska ma siedem ataków środkiem i wszystkie skuteczne. Zaskakują nieco tylko cztery dobre ataki Śliwki na 13 prób.
25:17 - cudowna lewa ręka Olka Śliwki i Biało-Czerwoni prowadzą już 2:0. Nuda.
24:17 - jeden punkt i Polacy mają już awans do 1/8 finału.
20:13 - kolejny błąd rywali. Strasznie dużo pomyłek Czarnogórców.
16:10 - spokojnie prowadzenie Polaków.
15:10 - bardzo dobry atak Konarskiego z prawego skrzydła.
Heynen ma wątpliwości i głośno debetował z sędzią.
10:5 - Polacy spokojnie kontrolują wydarzenia na parkiecie.
Na parkiecie Jakub Kochanowski. On z naszych środkowych dotychczas grał najmniej.
Ciekawa opinia człowieka od lat związanego z siatkówką.

Ten mecz wygląda jak sparing, a przed mistrzostwami Polacy nie mieli meczów towarzyskich.
5:3 - zespół z Bałkanów gubi się w każdym elemencie.
3:1 - trochę przykro się patrzy na grę Czarnogórców.
Zaczynamy drugą odsłonę.
Aż trudno uwierzyć, że Czarnogórcy wygrali z Estonią i to aż 3:0.
25:10 - nieczyste odbicie i Polacy prowadzą po niespełna 20 minutach. Co tam się dzieje?
24:10 - jak na treningu. Znowu Heynen nie zdąży zrobić zmian.
20:8 - Śliwka dobrze floatem. Przeciwnicy nie wiedzą, jak odbierać tę zagrywkę.
17:7 - teraz bardzo ładny blok Bieńka. Nic ciekawego w tym meczu się nie dzieje. Rywale nie mają nic do powiedzienia.
13:7 - as Strugara
11:5 - as Karola Kłosa, który zaserwował w strefę konfliktu.
Czarnogóra zajmuje 39. miejsce w rankingu światowym i 21. w europejskim.
7:4 - niesamowity atak Leona z trzeciego piętra.
5:3 - nerwowe przyjęcie Śliwki i potem Leon zablokowany.
5:1 - znakomity float Bieńka. Polacy już robią na parkiecie, co chcą.
Pierwsza szóstka Polaków: Leon, Konarski, Śliwka, Bieniek, Komenda, Kłos oraz Wojtaszek na libero.
Hala w Amsterdamie wygląda jak ta treningowa w Spale. W takich obiektach raczej nie powinno się rozgrywać meczów w ramach mistrzostw Europy.
Hala w Amsterdamie nie jest zbyt imponująca. Kibiców polskich jest w niej zdecydowanie mniej niż w Rotterdamie. Za nami hymny państwowe obu zespołów.
Jeszcze około dziesięciu minut do rozpoczęcia spotkania Polska-Czarnogóra w Amsterdamie.
- Jestem w dobrym humorze. Chcemy zagrać dobre spotkanie. Dam szansę zaprezentować się innym zawodnikom niż we wtorek - powiedział krótko przed meczem trener Heynen.

Zawodnicy Vitala Heynena idą przez mistrzostwa Europy jak burza. W Rotterdamie odprawili kolejno Estonię, Holandię i Czechy, a - niewielkie - problemy mieli tylko w pierwszym z meczów. We wtorek rano przenieśli się do Amsterdamu, gdzie o 17 podejmą Czarnogórę. Polacy znów będą murowanymi faworytami i już dziś mogą zapewnić sobie awans do 1/8 finału. Do tego potrzebują dwóch wygranych setów, co powinno być formalnością.
POLSKA - CZARNOGÓRA 3:0 (25:10, 25:17, 25:19)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl