Polska - Argentyna: wynik meczu i relacja na żywo - Liga Narodów siatkarzy 2021

21/06/2021, 17:04 GMT+2

Reprezentacja siatkarzy uczyniła kolejny krok w stronę awansu do Final Four Ligi Narodów. Argentynę pokonała 3:0. Tak relacjonowaliśmy mecz eurosport.pl

Jutro starcie z Iranem. Jeśli Polacy wygrają, to przypieczętują awans do turnieju finałowego.

25:18. Potrójny polski blok kończy mecz!
24:18. Kubiak i przed nami pierwsza piłka meczowa!
23:18. Tym razem Semeniuk w siatkę.
23:17 po zepsutej zagrywce Poglajena.
22:16. Na Semeniuka można polegać! Kolejny punkt!
21:16. Ładna odpowiedź Pereyry, ale nie powinno nam już nic się stać złego w tym meczu.
21:15. Piękna kombinacja zakończona punktem Kubiaka. Michał miał odsłonięty środek i skorzystał z tego.
20:15. Dotknięcie siatki po stronie polskiej - Śliwki lub Fornala.
19:14. Ależ długa akcja! Koniec końców punkt Kurka!
18:13. Kurek! Piłka po bloku w aut.
17:13. Najpierw Lima, teraz Ramos. Dwa punkty Argentyny.
17:11. Rywale oczywiście serwują w siatkę. Bezpieczna przewaga utrzymana.
16:10. Jak Kłos, to oczywiście atak środkiem! Polacy coraz bliżej zwycięstwa.
15:9. Kapitalny atak Kurka! Argentyna się naradza.
14:9. I znowu as! Tym razem Kurek! Polacy miażdżą dziś rywali w tym elemencie.
12:8. Semeniuk trafił w róg parkietu, a po chwili as Bieńka!
10:8. Ramos bardzo ładnie odpowiada.
10:7. Kurek zmieścił się pomiędzy trójką argentyńskich graczy. Odskakujemy! Rywale biorą czas.
9:7. Fantastyczna zagrywka Kubiaka! Libero Argentyny próbował przyjmować, ale mu nie wyszło.
8:7. Polacy na prowadzeniu na przerwie technicznej. Myli się na zagrywce Conte.
7:7. Walka punkt za punkt w tym secie póki co. Mamy powtórkę z poprzedniej partii.
7:6. Kubiak atakuje po bloku, po przekątnej.
6:6. Poglajen doprowadza do remisu.
6:5. Już trzynasta pomyłka na zagrywce Argentyny.
5:4. Kurek z siódmym punktem. Atakuje w ręce rywali.
4:3. Ależ mocny atak Semeniuka! Świetny mecz Kamila.
2:2. Na szczęście szybko odpowiadamy, a konkretnie Bieniek.
1:2. Dwa punkty z rzędu rywali z Ameryki Południowej.
1:0. Bardzo dobrze zaczynamy trzeciego seta. Skuteczny i potężny atak Kurka!

I znowu Semeniuk! Prowadzimy 2:0 w setach!
Semeniuk kończy kolejną, ważną piłkę. I po przerwie dla Argentyny będzie pierwsza piłka setowa dla Polaków w tym secie. 24:22.
Bieniek! Możemy liczyć na środek. Te akcje się sprawdzają. 23:21.
Bardzo ładna akcja i punkt Kaczmarka. 22:20.
Szybka odpowiedź Polaków - atak z drugiej linii Semeniuka! 21:19.
Wydawało się, że punkt dla Polski, ale po drugim challengu zmiana decyzji - punkt dla Argentyny. Kubiak dotknął siatki.
Długa przerwa teraz związana z challlengem.
Dwupunktowe prowadzenie Polaków. Selekcjoner rywali natychmiast reaguje. 20:18.
Conte nie przechytrzył naszych blokujących. W roli głównej Kurek i Kłos. 18:17.
Bardzo długa akcja (32 sekundy) zakończona punktem Pereyry. 17:17.
Zatorski zderzył się z Kurkiem przy próbie odbioru kiwki rywala. Paweł trzymał się za bark. W tej chwili jest poza grą.
Sporo błędów Argentyńczyków na zagrywce. Prowadzimy na drugiej przerwie technicznej 16:15.
Conte atakował bez bloku. 15:15.
Kapitalna gra w wykonaniu Semeniuka. Ponownie nie daje szans rywalom.
Rywale doprowadzają do wyrównania. 12:12
Tym razem rywale nie pozwalają Biało-Czerwonym odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Skutecznie kontratakują. Jest 10:9.
Świetna gra środkiem. Bieniek atakuje i zdobywamy kolejny punkt. 9:7
Pierwsza przerwa techniczna. Polacy wciąż z dwupunktowym prowadzeniem. 8:6.
Pomyłka Michała Kubiaka. Uchylił się przed piłką, która jednak trafiła w boisko.
Kurek zaskakuje rywali asem. Odskakujemy na dwa punkty.
Drugi set rozpoczęty. Argentyńczycy w ataku

Karol Kłos stawia kropkę nad "i" w pierwszym secie. Polska prowadzi w setach 1:0.
Skuteczny kontratak Argentyńczyków. Drugi setbol obroniony i 24:21
Punkt dla Polski potwierdzony. Ale pierwsza piłka setowa obroniona przez rywali.
Pierwsza piłka setowa dla Polski. 24:19, ale rywale sprawdzają ostatnie zagranie.
Moment lepszej gry Argentyńczyków. Przewaga Polaków stopniała do czterech punktów.
Chwila nerwowej gry Biało-Czerwonych, ale szybko poukładali szyki i odzyskali inicjatywę. 22:16
I kolejny as Drzyzgi. Osiem punktów przewagi.
As serwisowy Fabiana Drzyzgi i jest już 19:12.
Już pięć punktów przewagi po ataku Kubiaka. 17:12
Na drugą przerwę techniczną podopieczni Vitala Heynena schodzą z 4-punktowym prowadzeniem. 16:12.
Świetna akcja Semeniuka w obronie zepsuta niestety w ataku. 15:12
Niestety polskim siatkarzom również zdarzają się błędy w zagrywce. Tracimy punkt, ale natychmiast odpowiadamy. 15:11
100-procentowa skuteczność Semeniuka. Trzy ataki i trzy punkty. A chwilę później kolejna znakomita akcja. Prowadzimy 14:10, rywale biorą czas.
Niektóre zagrania Argentyńczyków sprawiają sporo problemów Biało-Czerwonym. Na szczęście szybko odrabiamy stracone punkty. 12:10.
Ryzykowna akcja Kubiaka z drugiej linii i Polacy odskakują na 10:7.
Argentyńczycy ponownie mylą się w zagrywce. 8:6
Kolejny świetny atak Polaków, ale rywale również obijają polski blok. 7:5
6:3 dla Biało-Czerwonych po ataku Bartosza Kurka.
Atak Michała Kubiaka i zdobywamy punkt po bloku.
Na zagrywce Mateusz Bieniek. Najpierw świetna akcja Karola Kłosa, a później as serwisowy zagrywającego i jest 4:1 dla Polski
Rozpoczynamy mecz! Zagrywają Argentyńczycy, ale psują serwis.
Polscy siatkarze wygrali 29 z 35 meczów z Argentyną. W poniedziałkowym spotkaniu wystąpią w roli faworytów, ale rywal jest bardzo wymagający.
Tylko trzy mecze pozostały Biało-Czerwonym do rozegrania w bieżącej fazie rozgrywek Ligi Narodów. Co najmniej dwa z nich siatkarska reprezentacja Polski powinna wygrać, by być pewną awansu do Final Four. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Argentyna.
POLSKA - ARGENTYNA 3:0
Autor: macz, lukl / Źródło: eurosport.pl