Polscy siatkarze po raz drugi zwyciężyli z Belgią

05/09/2018, 20:41 GMT+2

Polscy siatkarze drugą wygraną nad Belgią zakończyli przygotowania do mistrzostw świata. W środę rywalom pozwolili na urwanie tylko jednego seta.

Vital Heynen w rewanżu (Polacy we wtorek również zwyciężyli 3:1) zmienił podstawową szóstkę. Miejsce w składzie utrzymali jedynie Michał Kubiak i Mateusz Bieniek.
W pierwszym secie remis utrzymywał się do stanu po 21. Kolejne punkty zdobyli już Polacy. Zaczęło się od bloku Bartoszka Kurka i Bieńka, a skończyło się dosyć szczęśliwym asem serwisowym Piotra Nowakowskiego.

Rozbili gości

W kolejnej partii Biało-Czerwoni osiągnęli kilkupunktową przewagę. Dali się jednak dogonić przez gości, którzy wygrali wojnę nerwów, wykorzystując trzecią piłkę setową po ataku Tomasa Rousseaux.
Polacy o niepowodzeniu szybko zapomnieli. Grali czujnie w bloku i obronie oraz skutecznie w kontrach. Nie do zatrzymania był Kurek oraz Artur Szalpuk z Kubiakiem. Skończyło się pogromem do 14. W czwartym secie gospodarze pozwolili zdobyć Belgom 18 punktów.

Krótki odpoczynek

Siatkarze rozjadą się teraz do swoich domów. W sobotę spotkają się na ostatnich treningach w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzień później wylecą do Bułgarii.
Mistrzostwa świata potrwają od 9 do 30 września. Polacy trafili do grupy D, w której zmierzą się w Warnie z Kubą (w pierwszym meczu 12 września), Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią.
Polska - Belgia 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18)
Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek oraz Paweł Zatorski (libero), Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka.
Belgia: Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Stjin D’hulst, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Tomas Rousseaux oraz Lowie Stuer (libero), Jelle Ribbens (libero), Igor Grobelny, Francois Lecat, Hendrik Tuerlinckx, Matthias Valkiers, Pieter Coolman.
Autor: kz / Źródło: sport.tvn24.pl