ONICO złożyło protest po pierwszym meczu finałowym

28/04/2019, 05:37 GMT+2

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu finałowym mistrzostw Polski wygrali we własnej hali z ONICO 3:2, jednak warszawianie, którzy nie zgadzają się z kilkoma decyzjami sędziego, złożyli po spotkaniu protest do organizatora rozgrywek.

"ONICO Warszawa złożyło protest dotyczący zmiany decyzji sędziego przy piłce meczowej dla naszego zespołu oraz nieprzyznania punktu w czwartym secie, przez co wynik do końca partii pozostał nieprawidłowy. Czekamy na decyzję PlusLigi, o dalszych krokach będziemy informować" - poinformował w sobotę stołeczny klub.

Końcówki czwartego i piątego seta były bardzo nerwowe. W pierwszym przypadku odsłona skończyła się dopiero przy czwartej piłce setowej dla ONICO (29:27).

Już świętowali

Z kolei w końcówce tie-breaka dużo pracy mieli sędziowie. W pewnym momencie zawodnicy z Warszawy zaczęli cieszyć się ze zwycięstwa, gdy ogłoszono, że ostatecznie wskutek "challengu" punkt przyznano drużynie z Kędzierzyna-Koźla. Gdyby nie to, byłoby 15:13 dla gości (ostatecznie wygrała ZAKSA 17:15).

Bezpośrednio po meczu trener warszawskiego zespołu Stephane Antiga nie chciał komentować pracy sędziów.

Drugie spotkanie finałowe zostanie rozegrane w środę w Warszawie.
Autor: kz / Źródło: PAP