Niemcy - Polska: wynik na żywo i relacja live - Liga Narodów siatkarzy 2021

17/06/2021, 18:48 GMT+2

Za nami dwunasty mecz Polaków w Lidze Narodów 2021 siatkarzy. Przeciwnikami Biało-Czerwonych w Rimini byli w czwartek Niemcy. Podopieczni Vitala Heynena pewnie wygrali 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) i mają na koncie już dziesięć zwycięstw. Teraz naszych zawodników czeka trzydniowa przerwa.

Dziękujemy za uwagę. Spokojnej nocy życzy Srogi. Dobranoc!
W piątek Polki zmierzą się o godz. 18 z Amerykankami.
Polscy siatkarze w piątek będą odpoczywać. Tego dnia zapraszamy na mecz naszych zawodniczek.
25:20 - kiwka Fabiana Drzyzgi i kolejne zwycięstwo Polaków. Brawo. Teraz czas na spotkania pań.
24:19 - po ataku Leona Polacy mają co najmniej pięć piłek meczowych.
23:18 - świetne przyjęcie Kubiaka i potem też atak naszego kapitana. Ma już 11 punktów przy prawie 60-procentowej skuteczności w ataku.
22:17 - Leon uczestniczył w zderzeniu pod siatką, ale na szczęście nic mu się nie stało. Uff.
20:17 - Kochanowski w aut i Niemcy jeszcze walczą.
Na koniec Iran, Argentyna i Francja. Potem faza pucharowa.
W tej trzysetowej serii spotkań w Rimini Polacy wygrali po 3:0 z Kanadą i Japonią. Teraz chyba będzie ponownie.
18:13 - ładny atak Sossenheimera, który ponad rok temu grał jeszcze z MKS Będzin.
16:10 - coraz bliżej dziesiątego zwycięstwa Polaków. Piękny atak Leona.
14:7 - najpierw blok, teraz świetnie zagranie pod siatką naszej drużyny. Dominacja coraz większa.
8:5 - pomylił się Leon z drugiej linii, ale spokojnie prowadzą Biało-Czerwoni.
7:4 - 15. punkt Kurka w tym meczu. I za chwilę pierwszy as Leona w meczu. 26 takie zagranie punktowe w tych rozgrywkach.
4:3 - as Hirscha na Leonie. No proszę.
I już jesteśmy w trzeciej partii.
25:19 - zepsuta zagrywka Niemców i Polacy wygrywają już 2:0.
24:18 - potężny atak Kurka i on w polu serwisowym. Pierwsza piłka setowa w drugim.
22:16 - dobra obrona Zatorskiego, a potem sytuacyjną piłkę skończył Leon.
19:15 - kapitalne zagrywki Drzyzgi i potem kontry. Ostatnią pięknie skończył z środka Jakub Kochanowski.
Zobacz jeszcze niesamowitą wymianę z środowego meczu z Japonią.

16:14 - zmiana decyzji sędziów. Punkt dla Polki i dwa "oczka" przewagi na drugiej przerwie technicznej.
15:15 - as Niemców, a wcześniej znów błąd Leona na zagrywce. Piąty raz. Niesamowite.
13:12 - znów błąd z zagrywki. Polacy jeszcze bez asa, a mają już z 15 błędów własnych.
11:10 - Niemcy naprawdę dobrze sobie radzą. Są cały czas blisko.
8:5 - na pierwszej przerwie technicznej dla Polaków.
Zaczynamy drugą partię.
25:22 - koniec seta. Niemcy dotknęli antenki.
24:21 - Kubiak bardzo wysoko skoczył i mamy pierwszą piłkę setową.
22:19 - ponownie Kurek. Dla niego to już dziewiąty punkt.
20:17 - trzeci punkt z rzędu Polaków i Giani poprosił o drugą przerwę.
19:17 - bardzo długa akcja, wiele obron i na koniec Kurek z prawego skrzydła.
17:17 - po ataku Marcusa Boehme z środka. Niemiec ma 210 centymetrów wzrostu.
Ale piękna akcja w meczu Holandia - Stany Zjednoczone.

14:12 - Niemcy się zbliżyli, ale ładnie odpowiedział Leon.
13:9 - przerwa dla Andrei Gianiego, a więc trenera Niemców. Włoch to legendarny siatkarz, który w kadrze wystąpił ponad 400 razy.
10:7 - Kubiak z przechodzącej piłki. To jest zupełnie inny zawodnik niż na początku rozgrywek.
8:6 - prowadzenie Polski na pierwszej przerwie technicznej.
7:4 - kolejny punkt Kurka po kontrze. Wcześniej piękne zbicie Leona.
4:3 - na razie wszystkie punkty Polaków to dzieło Kurka.
Rozpoczynamy spotkanie w Rimini.
A to wyjściowy skład Polaków: Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Kochanowski, Kubiak i Zatorski na libero
W drużynie Niemiec mnóstwo zawodników znany z występów w Plus Lidze.
Dzisiaj w 14-osobowym składzie są m.in. Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek i Michał Kubiak.
Biało-Czerwoni z dziewięcioma wygranymi są na drugim miejscu w tabeli. Prowadzi Brazylia - 11 zwycięstw i jedna porażka.
Polacy są zdecydowany faworytem, ale wiadomo - mecze z Niemcami zawsze rozpalają dodatkowe emocje. Nie tylko w siatkówce.
Spotkania w Lidze Narodów są przygotowanie dla reprezentacji przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Potem czas jeszcze na mistrzostwa Europy.
Tutaj statystyki z środowego meczu.

Sprawdź tabelę Ligi Narodów siatkarzy.
W środę Biało-Czerwoni nie dali najmniejszych szans Japończykom. To był kolejny tak łatwo i szybko wygrany mecz.
Dobry wieczór. Zapraszamy na relację tekstową z 12. spotkania reprezentacji Polski siatkarzy w Lidze Narodów 2021. W czwartek o godz. 21 rywalami będą Niemcy.
NIEMCY - POLSKA 0:3 (22:25, 19:25, 20:25)
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl