Mistrzostwa świata U-21. Polska - Argentyna, wynik meczu i relacja - siatkówka

03/10/2021, 17:05 GMT+2

Z brązowym medalem mistrzostw świata do lat 21 wrócą do kraju polscy siatkarze. Podopieczni Daniel Plińskiego w niedzielnym spotkaniu o trzecią pozycję wygrali z Argentyną 3:0 (25:16, 25:14, 25:19). W wieczornym finale Rosja zagra z Włochami.

Na początku września reprezentacja do lat 19 wywalczyła złoto w mistrzostwach świata.
Drużyna prowadzona przez Michała Bąkiewicza w finale bez trudu pokonała Bułgarów 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).
Teraz blisko powtórzenia tego sukcesu byli zawodnicy U-21. W sobotnim półfinale po dramatycznym meczu Biało-Czerwoni ulegli Włochom. W Cagliari przegrali z gospodarzami imprezy 2:3 (25:20, 25:20, 11:25, 20:25, 12:15).
Mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej rozgrywane są od 1977 roku, początkowo co cztery lata, a potem co dwa.
Polska w dorobku ma trzy złote medale wywalczone w 1997, 2003 i 2017 roku.
Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)
Polska: Kraut (6), Strulak, Pawlun (4), Urbanowicz (7), Dulski (21), Kwasigroch (11), Nowowsiak (libero) oraz Markiewicz (2)
Argentyna: Cascu (4), Acosta (9), Armoa (7), Gallardo (9), Vidoni (4), Urchevich (1), Scarpa (libero) oraz Nieto, Aloisi. Ibazeta (2), Malaber

Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl, PAP