Mistrzostwa świata do lat 19. Polska w finale: wynik i relacja z meczu z Iranem - Siatkówka

01/09/2021, 18:07 GMT+2

Siatkarska reprezentacja Polski awansowała do finału mistrzostw świata do lat 19. W półfinale drużyna Michała Bąkiewicza pokonała gospodarzy imprezy Iran 3:1, tracąc pierwszego seta w turnieju.

Biało-Czerwoni idą jak burza. W fazie grupowej pokonali kolejno Nigerię, Indie, Iran oraz Gwatemalę. W żadnym meczu nie stracili seta.
Podobnie było w 1/8 finału z Kolumbią, potem w ćwierćfinale z Niemcami.

Drugi finał Polski

Dopiero w środowym spotkaniu, którego stawką był finał, Polakom seta urwali Irańczycy, ale był to raczej wypadek przy pracy. W następnej partii zespół Bąkiewicza, seniorskiego wicemistrza świata i mistrza Europy w roli zawodnika, wygrał 25:20 i cały mecz 3:1.
W czwartek rywalami Biało-Czerwonych w meczu o złoto będą Bułgarzy, którzy w półfinale ograli Rosjan 3:2.
Polacy siatkarze już raz świętowali mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej. W 2015 roku tytuł wywalczyła drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Pawlika. W jej składzie byli między innymi Bartosz Kwolek, wybrany na najlepszego zawodnika turnieju, oraz Jakub Kochanowski, którzy trzy lata później zdobyli złoto seniorskich mistrzostw świata.
Autor: kz/łup / Źródło: eurosport.pl