Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Polacy rozpoczęli przygotowania w Spale

16/08/2021, 17:47 GMT+2

Reprezentacja Polski siatkarzy znów trenuje. 15-osobowy skład rozpoczął w poniedziałek w Spale przygotowania do mistrzostw Europy, które wystartują 1 września. Na początku sierpnia Biało-Czerwoni przegrali w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio z późniejszymi mistrzami Francuzami.

Do niedzielnego wieczora w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale stawiło się 12 zawodników, którzy uczestniczyli w niedawnych igrzyskach oraz środkowy Norbert Huber, przyjmujący Tomasz Fornal i libero Damian Wojtaszek. Kadra na ME składać się będzie z 14 graczy.

Pierwsze treningi za nimi

W poniedziałek podopieczni trenera Vitala Heynena odbyli dwa pierwsze treningi.

- W pierwszej części dnia ćwiczyli na siłowni, a w drugiej w hali. W kolejnych dniach zaplanowane są zajęcia na boiskach do siatkówki plażowej, by zawodnicy znów się nieco rozskakali. Potem będą mieli małą przerwę od treningów, by głowa odpoczęła i organizm się zregenerował - przekazała kierowniczka reprezentacji Elżbieta Poznar.

Jak dodała, Biało-Czerwoni przed czempionatem Starego Kontynentu nie mają w planach żadnych sparingów.

Pierwszy mecz 2 września

Pierwszy mecz w ramach ME - których współorganizatorami są Polska, Czechy, Finlandia i Estonia - mistrzowie świata rozegrają w Krakowie 2 września, a ich rywalami będą Portugalczycy. W kolejnych spotkaniach w grupie A zmierzą się w tym samym mieście z: broniącymi tytułu Serbami (4 września), Grekami (5 września), rodakami Heynena Belgami (6 września) i Ukraińcami (8 września).

Połowa meczów 1/8 finału i ćwierćfinałowych odbędzie się w Gdańsku, a walka w strefie medalowej będzie miała miejsce w Katowicach. Finał i mecz o brązowy krążek zaplanowano na 19 września.

Podczas poprzedniej edycji ME, której gospodarzem były Belgia, Holandia, Słowenia i Francja, Polacy stanęli dwa lata temu na najniższym stopniu podium.

Najbliższe ME będą okazją dla Biało-Czerwonych do poprawy nastroju po występie w igrzyskach. Wskazywani jako jedni z głównych faworytów do triumfu gracze odpadli w ćwierćfinale po porażce 2:3 z Francuzami, którzy potem sięgnęli po złoto.
Autor: pqv/TG / Źródło: PAP