Mistrzostwa Europy: Polska - Słowenia 3:0

28/09/2015, 16:39 GMT+2

Reprezentacja Polski siatkarek bez problemów pokonała Słowenię 3:0 w trzecim meczu mistrzostw Europy i awansowała do dalszej fazy turnieju. W barażach biało-czerwone zmierzą się z Białorusią.

Polki po dwóch porażkach z silnymi Włoszkami i Holenderkom musiały pokonać Słowenki, aby pozostać w turnieju. W spotkaniu z ekipą z Bałkanów były jednak faworytkami. Ich rywalki debiutowały w mistrzostwach Europy, a większość z nich na co dzień występuje w przeciętnej, krajowej lidze.

Rywalki krzywdy nie zrobiły

Niespodziewanie na początku spotkania biało-czerwone nie potrafiły zdominować niedoświadczonych rywalek. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego czuły stawkę konfrontacji i to było widać w ich grze. Nerwy udało się opanować po drugiej przerwie technicznej. Od stanu 16:14 Polki zaczęły skuteczniej atakować, a punkty najczęściej zdobywały Anna Werblińska i Natalia Kurnikowska. Set zakończył się naszym zwycięstwem do 18.
W drugim secie Polki nadal dobrze zagrywały, bardzo też uszczelniły blok. Z tego powodu rywalki miały duże problemy z kończeniem swoich akcji. Punkt po punkcie rosła przewaga Polek. Ostatecznie set zakończył się wygraną 25:19. Ostatnią partię rozluźnione Polki zaczęły bardzo dobrze. Prowadziły już 20:14 i... stanęły. W końcówce było trochę nerwów, ale ostatecznie nasze zawodniczki rozstrzygnęły partię na swoją korzyść.
Biało-czerwone zajęły trzecie miejsce w grupie A i awansowały do rundy play off. W środę w Rotterdamie zmierzą się z Białorusią, drugą ekipą grupy C. Stawką tego meczu będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy.
Polska - Słowenia 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
Polska: Joanna Wołosz, Sylwia Pycia, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Natalia Kurnikowska, Paulina Maj-Erwardt (libero) – Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Kamila Ganszczyk.

Słowenia: Mojca Bozić, Sara Hutinski, Valentina Zaloznik, Anja Zdovc, Marina Cvetanović, Ziva Recek, Katja Medved (libero) – Monika Potokar, Sara Najdić, Iza Mlakar.
Autor: dasz / Źródło: sport.tvn4.pl