Mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce 2021. Rekord punktowy w meczu Polska - Hiszpania - grupa B

23/08/2021, 20:25 GMT+2

Polskie siatkarki pokonały w bułgarskim Płowdiw Hiszpanię 3:0 (25:15, 25:15, 25:8) w swoim czwartym meczu grupy B mistrzostw Europy. Styl gry Biało-Czerwonych mógł zaimponować.

To już czwarte kolejne zwycięstwo podopiecznych Jacka Nawrockiego. Polki w środę na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Bułgarią. Awans do dalszej fazy turnieju mają już zapewniony.

Polska rozbija Hiszpanię

Poniedziałkowy mecz z Hiszpankami był popisem polskich siatkarek. Biało-Czerwone grał swobodnie i skutecznie. Na tle rywalek prezentowały się doskonale. Malwina Smarzek zdobyła aż 22 punkty, a jej koleżanki też spisywały się wyśmienicie.
Nasze zawodniczki wygrały bardzo pewnie dwa pierwsze sety do 15. Nie zwolniły jednak tempa, a w kolejnej odsłonie meczu doszczętnie rozbiły już mocno podłamane rywalki.
Wygrana w trzecim secie do 8 to rekord punktowy turnieju rozgrywanego w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. W obecnej edycji ME nie zdarzyło się wcześniej, by któraś z drużyn nie wyszła z 10 oczek w partii.
Na poprzednich mistrzostwach Europy Turczynki także pokonały Greczynki w decydującym secie 25:8. Do większej dominacji doszło aż sześć lat temu. Wówczas Rosjanki pokonały Bułgarki w pierwszej odsłonie 25:6.
Autor: dasz/łup / Źródło: eurosport.pl