Liga Narodów siatkarzy 2019. Wynik Polska - Rosja 1:3. Trzecia porażka

14/06/2019, 13:37 GMT+2

Polscy siatkarze przegrali z Rosją 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25) w swoim pierwszym meczu kolejnego turnieju Ligi Narodów, który rozpoczął się w Iranie. To trzecia porażka Biało-Czerwonych w całych rozgrywkach.

W przeciwieństwie do Rosjan, Polacy od początku Ligi Narodów grają w eksperymentalnym składzie. Vital Heynen do Iranu nie zabrał liderów, między innymi Fabian Drzyzgi, Mateusza Bieńka, Pawła Zatorskiego i kontuzjowanego Bartosza Kurka.
Zmiennicy zaczęli obiecująco. Pierwszy set był wyrównany od pierwszej do ostatniej piłki. Ostatecznie, dzięki solidnej grze blokiem, Biało-Czerwoni rozstrzygnęli go na swoją korzyść.
W dalszej części meczu zarysowała się przewaga Rosjan. W drugiej partii rywale sprawiali Polakom ogromne kłopoty atomową zagrywką i szybko zbudowali kilkupunktową przewagę. To pozwoliło im bez zbędnych nerwów doprowadzić do wyrównania.
W kolejnych dwóch odsłonach Biało-Czerwonych stać było tylko na chwilowe zrywy. O ile trzeci set był w miarę wyrównany, to w czwartym - i ostatnim - nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia i ostatecznie przegrali do 19.

Trzeba szukać zwycięstw

W pierwszych dwóch imprezach, oprócz dwóch porażek, zespół Heynena odniósł też cztery zwycięstwa. Zajmował siódme miejsce w stawce szesnastu drużyn, co wciąż dawało im szanse na awans do imprezy Final Six. Udział w iniej mają zapewniony gospodarze - Amerykanie.
Porażka ze Sborną komplikuje Polakom sytuację, ale nie przekreśla ich szans. W Iranie spotkają się jeszcze z reprezentacją gospodarzy oraz Kanadą.
W następnych dwóch turniejach rywalizować będą we Włoszech, gdzie oprócz gospodarzy zagrają z Argentyną i Serbią oraz w Niemczech, gdzie walczyć będą z tamtejszą reprezentacją oraz Portugalią i Japonią.