Liga Narodów siatkarek 2021: Niemcy - Polska, wynik meczu i relacja - siatkówka kobiet

14/06/2021, 16:15 GMT+2

Ósma porażka w 12. meczu reprezentantek Polski w Rimini. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w poniedziałek z Niemkami 0:3 (23:25, 20:25, 23:25). Po trzydniowej przerwie Biało-Czerwone spotkają się z liderem tabeli Ligi Narodów 2021 Stanami Zjednoczonymi.

Po niezłym meczu z Tajlandią Polki znów rozczarowały i zanotowały już ósmą porażkę w turnieju.
Niemki w Lidze Narodów grają w odmłodzonym składzie, bez swojej najlepszej zawodniczki Louisy Lippmann i dotąd spisywały się bardzo przeciętnie. Dwa dni temu uległy nawet ostatniej w tabeli Tajlandii (1:3), ale przeciwko Biało-Czerwonym zagrały bardzo konsekwentnie, a bohaterką spotkania okazała się Hanna Orthmann.
22-letnia skrzydłowa Savino del Bene Scandicci przyćmiła swoją koleżankę klubową Magdalenę Stysiak. Obie wprawdzie zdobyły po 13 punktów, ale Niemka w decydujących momentach nie myliła się w ataku, a w końcówce pierwszego i trzeciego seta zdobyła punkty na zagrywce, które przesądziły o wygranej niemieckiego zespołu.

Wysokie prowadzenie nic nie dało

Na początku spotkania to podopieczne Nawrockiego wyglądały znacznie lepiej, świetnie spisywała się Zuzanna Górecka, która punktowała w ataku i na zagrywce, nie myliła się Malwina Smarzek-Godek. Po kolejnym błędzie Niemek w polu serwisowym przewaga polskich siatkarek wynosiła już pięć punktów (11:6), ale potem błędy zaczęły popełniać Polki.
Rywalki szybko zniwelowały straty i do końca trwała zacięta walka o każdą piłkę, a sama końcówka była już niezwykle emocjonująca. Niemkom wymknęło się prowadzenie, ale przy stanie 23:23 zablokowały Stysiak, a Orthmann posłała asa.
W drugiej partii dobre momenty miała Stysiak, to na niej opierała się siła ofensywna Biało-Czerwonych. Katarzyna Wenerska niemal wszystkie trudniejsze piłki kierowała do najwyższej polskiej siatkarki, ale nie stanowiły dla niej problemu. Od stanu 16:16 zarysowała się przewaga Niemiec, w szeregach których świetnie spisywała się środkowa Camila Weitzel. Po ataku Góreckiej Polki przegrywały 20:22, ale pogubiły się na finiszu.
Właśnie brak chłodnej głowy w końcówkach zadecydowało o porażce naszych siatkarek, które prowadziły przez większość trzeciego seta. Dobra gra polskiej drużyny skończyła się po drugiej przerwie technicznej, kiedy to przewaga Polek wynosiła cztery punkty (16:12).
Polskie siatkarki miały jeszcze szansę na przedłużenie spotkania, ale przy remisie 22:22 dwa asy Orthmann odebrały im tę nadzieję.

Po 12. kolejkach Polska ma bilans cztery zwycięstwa oraz osiem porażek.
Polska - Niemcy 0:3 (23:25, 20:25, 23:25).
Polska: Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Julia Nowicka, Oliwia Różański, Martyna Łukasik, Aleksandra Gryka, Martyna Czyrniańska.
Niemcy: Denise Imoudu, Marie Scholzel, Camila Weitzel, Lina Alsmeier, Hanna Orthmann, Kimberly Drewniok, Anna Pogany (libero) - Linda Bock, Lena Stigrot, Pia Kastner.
Autor: Srogi/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP