Liga Narodów siatkarek 2021: Brazylia - Japonia - USA - Turcja - Wynik i relacja meczów - Siatkówka

24/06/2021, 20:23 GMT+2

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w Lidze Narodów kobiet. W czwartek do finału awansowały Amerykanki, które w półfinale pokonały 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) Turczynki, a także Brazylijki, które wygrały 3:1 (25:15, 25:23, 29:31, 25:16) z Japonkami.

Wcześniej w grze w Lidze Narodów mogliśmy oglądać także reprezentantki Polski.
Zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego wygrały jednak tylko pięć z piętnastu spotkań i szybko pożegnały się z marzeniami o fazie Final Four. Ta rozpoczęła się w czwartek, potwierdzając przy okazji, że wyniki z fazy zasadniczej absolutnie nie były przypadkowe.

Nie było niespodzianek

Do finału awansowały bowiem dwie najlepsze ekipy wcześniejszego etapu rozgrywek. Amerykanki uporały się z Turczynkami w trzech setach, choć w żadnym z nich nie osiągnęły na koniec przewagi większej niż pięciopunktowa.
Niesamowita była druga partia. Turczynki prowadziły 16:9, a potem 22:17. Rywalki wygrały wtedy siedem kolejnych akcji i całą odsłonę 25:23.
Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych, które w tegorocznej Lidze Narodów przegrały tylko raz (0:3 z Chinkami na zakończenie fazy zasadniczej), potwierdziły mimo wszystko swoją jakość i mistrzowskie aspiracje.
Brazylijki, które grały wcześniej, miały nieco więcej kłopotów, ale też raczej pewnym krokiem weszły do finału. Mogły rozstrzygnąć mecz w trzech setach, lecz w końcówce nie wykorzystały kilku piłek meczowych i przegrały 29:31. Czwartą partie zaczęły od wyniku 0:5, by potem już dominować na boisku i tego seta zwyciężyć do 16.
Finał w piątek o godzinie 19:30. O 16 z kolei Turczynki i Japonki zagrają o trzecie miejsce.