Liga Narodów siatkarek 2019. Polska - Japonia. Wynik i relacja na żywo z meczu siatkówki

18/06/2019, 05:02 GMT+2

Bardzo dobry występ polskich siatkarek w koreańskim Boryeongu. Biało-Czerwone pokonały Japonię 3:1 i bardzo przybliżyły się do awansu do Final Six. Relacja na żywo w eurosport.pl.

W środę Polki zmierzą się z Dominikaną (6.30), a rywalizację w fazie interkontynentalnej zakończą w czwartek meczem z Koreą (10.00).
Polki wskakują na szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów i nad najgroźniejszymi w walce o Final Six Japonkami mają trzy punkty przewagi.
25:22. Blok Kąkolewskiej i wygrywamy ten mecz, brawo!!!
24:21. Kiwka Smarzek i za moment piłka meczowa!
23:21. Tym razem siatki dotknęła Witkowska i znów robi się nerwowo.
23:20. Grajber psuje zagrywkę, ale brakuje już tylko dwóch punktów.
22:19. W siatkę wpadła Stysiak.
22:17. I jeszcze pojedynczy blok Stysiak, brawo!
21:17. Smarzek jest fantastyczna! Kolejny punkt po ataku z sytuacyjnej piłki.
20:17. Smarzek w kontrze i Polki odbudowują przewagę!
19:17. Podrażniona Smarzek punktuje w ataku, a za chwilę dokłada asa serwisowego!
Mamy kontrowersję. Nawrocki wziął challenge, który pokazał, że atak był po bloku, ale sędziowie tego nie zauważyli!
17:17. Smarzek znów w aut. Ależ skoda...
17:16. Japonki się nakręciły. Bronią jak natchnione i z przewagi prawie nic już nie zostało.
17:14. Wreszcie punkt zdobywa Grajber.
16:14. Trwa zła seria Polek. Błąd przytrafił się Smarzek.
16:13. Polki na moment się zacięły. W aut uderzyła Grajber.
16:12. Był kłopot w przyjęciu i nie udało się przebić, ale przewaga wciąż jest wyraźna.

16:10. Polki pewnie zmierzają do wygranej.
14:9. Znowu Mędrzyk. Japonki nie radzą sobie teraz w obronie.
13:8. Wielka pewność i moc również u Mędrzyk.
12:7. Ale od czego mamy Malwinę. Kolejny cios naszej atakującej.
11:7. Za niska piłka do Witkowskiej i niestety atak w aut.
11:5. As Smarzek!
9:5. Smarzek bez problemu ominęła podwójny blok rywalek.
8:3. Zdecydowane prowadzenie Polek na pierwszej przerwie technicznej.
6:0. Smarzek po prostej! Koncert w wykonaniu Polek!
4:0. Przerwa na żądanie dla Japonek.
2:0. Świetny blok Kąkolewskiej i Polki dobrze zaczynają czwartą partię.
1:0. Japonki zaczynają od błędu w ataku.
Japonki zaczynają przeważać w statystykach, ale w tej najważniejszej Polki wciąż są górą.
19:25. Set kończy się asem Japonek. Gramy dalej!
19:24. Szkoda, Kąkolewska psuje zagrywkę.
19:23. Stysiak blokuje. Jeszcze można powalczyć w tym secie.
18:23. Punkt Kąkolewskiej.
17:22. Znów piłka dobre kilka razy wędrowała nad siatką, ale tym razem długą wymianę wygrywają Polki.
15:21. Tym razem zablokowana Mędrzyk.
Aż 38 sekund trwała ostatnia akcja.
15:20. Mordercza wymiana. Niestety zakończona blokiem na Smarzek.
14:18. Azjatki szaleją w obronie i momentalnie odwracają akcję. Kolejny czas dla Polek.
14:17. Japonki powiększają przewagę.
14:16. Obie ekipy wykorzystywały akcje przy serwisie rywalek i mamy drugą przerwę techniczną.
12:14. Nowicka nie dała rady w walce na siatce. Nawrocki prosi o czas.
12:13. Rywalki wracają na prowadzenie.
12:11. Smarzek gra koncert. Teraz popisała się genialnym blokiem.
10:10. Kąkolewska w dziewiąty metr i już jest remis!
8:9. Świetny wyblok i Smarzek kończy kontrę. Już tylko punkt straty.
7:9. Kolejne potężne zbicie Malwiny.

5:8. Japonki się rozpędziły. Wyraźnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej. Ale jeszcze wyżej wygrywały w pierwszym secie, a pamiętamy jak to się skończyło.
4:6. Rywalki wreszcie doczekały się kontry i skrzętnie z niej korzystają. Trzeba będzie gonić.
4:4. Niech Państwo zgadną, kto kończy atak? Oczywiście Smarzek.
3:4. Od początku seta trwa wymiana punkt za punkt.
3:3. Smarzek robi, co chce.
2:2. Smarzek kontynuuje świetną grę w ataku.
Jest już bardzo blisko do arcyważnego zwycięstwa. Tak wyglądają statystyki po dwóch setach.
25:23. Smarzek obija blok i w całym meczu jest już 2:0!
24:23. Japonki dobrze się bronią.
24:22. Świetnie na siatce Stysiak, która weszła na krótką zmianę. Mamy piłkę setową!
23:22. Fura szczęścia Kąkolewskiej, która zaatakowała po taśmie, a piłka wpadła w samą linię.
22:21. Uff... Smarzek przerywa serię Japonek.
21:21. Niestety. Kolejny as...
20:21. As rywalek i robi się nerwowo. Trener Nawrocki prosi o przerwie.
21:18. Ciasny skos Mędrzyk, rywalki nie miały czego zbierać.
20:18. Polki dotykają siatki przy próbie bloku.
19:15. Grajber dokładnie przyjęła i dynamicznym atakiem po raz kolejny punktuje.
18:14. Trwa świetna seria Polek.
17:14. Grajber bardzo czujnie w bloku!
16:14. Po kolejnym błędzie Azjatek.
15:14. Autowy atak Japonki i wracamy na prowadzenie. Trwa przeciąganie liny.
12:13. Dwa kolejna błędy Polek, szkoda.
12:10. Mędrzyk jest dziś niezwykle skuteczna na lewym skrzydle. Znów obiła ręce rywalek.
11:10. As Nowickiej.
9:9. Niezbyt dobre rozegranie Nowickiej do Smarzek i rywalki skutecznie odpowiadają.
Tu jeszcze fragment z końcówki pierwszego seta.

9:7. Mędrzyk bardzo sprytnie obija blok.
8:5. Aut Japonek i Polki budują przewagę.
7:5. Smarzek po przekątnej!
5:4. Długa, twarda wymiana z obu stron. W końcu atak skończyła Grajber.
3:2. Mędrzyk skutecznie po prostej! Jeszcze sprytnie obiła japoński blok!
1:2. Kąkolewska potężnie ze środka.
Tak wyglądają statystyki pierwszej partii.
25:23. Świetny blok i Polki obejmują prowadzenie w meczu!
24:22. Smarzek potężnie po przekątnej i Polki mają piłkę setową.
23:21. Atak Japonki w antenkę. Polki o dwa punkty od wygranej w secie.
22:21. Trwa walka na całego. Mędrzyk kończy kolejną morderczą wymianę.
21:21. Przewaga to już historia, rywalki świetnie w kontrze.
19:21. Rywalki daleko w aut i Biało-Czerwone mają dwupunktową przewagę.
19:18. Kolejna bardzo długo wymiana i punkt Polkom zapewnia Alagierska, świetnie blokując.
18:18. Grajber minęła się z piłką i wszystko zaczyna się od nowa.
18:16. Długa wymiana wygrana przez Polki.
17:15. Blok Grajber i trenerka rywalek prosi o czas.
16:15. Świetna zagrywka i mamy wreszcie prowadzenie. Oby tak dalej.
15:15. W trzeciej próbie w pomarańczowe trafiła wreszcie Kąkolewska, ale znów ten atak bardzo niepewny.
14:15. Wielka szkoda, bo Polki miały kontrę, ale minimalnie w aut zaatakowała Smarzek.
13:13. Nowicka znów muruje siatkę i jest remis.
12:13. Smarzek zaczęła świetnie, kolejny punkt.
11:12. Trzy punkty Polek z rzędu - blok i dwie kontry, brawo!
8:12. Nie funkcjonuje na razie zupełnie gra ze środka. Tym razem w boisko nie trafiła Alagierska.
8:11. Grajber wybiła piłkę po bloku i Polki coraz bliżej.

6:9. Pierwsza udana kontra naszej drużyny. Kończy oczywiście Smarzek.
5:9. Kolejny autowy atak Kąkolewskiej i wreszcie serię Japonek przerywa Smarzek.
3:8. Polki zupełnie nie radzą sobie w przyjęciu. Trener Nawrocki stoi tylko zamyślony...
3:6. Dwa razy kłopoty w przyjęciu miała Grajber i Japonki punktują w kontrach.
3:3. Pierwszy dziś skuteczny atak Smarzek, ale i rywalki punktują.
2:1. Dobry początek Polek. Rywalki po raz pierwszy nadziały się na blok.
Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewkska, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Maria Stenzel, Julia Nowicka - taką szóstką rozpoczną Polki.

Obecnie szóstą lokatę zajmuje z kolei Japonia, która ma tyle samo zwycięstw i punktów co Polska. Wtorkowa konfrontacja obu drużyn może w dużej mierze zadecydować, który z tych zespołów poleci do Chin.
Do turnieju finałowego, który w dniach 3-7 lipca odbędzie się chińskim mieście Nankin, zakwalifikuje się pięć najlepszych reprezentacji z rundy zasadniczej, a stawkę uzupełni gospodarz.
Przed tygodniem Polki w silnie obsadzonym turnieju w chińskim Jiangmen zdobyły tylko jeden punkt w trzech meczach, co kosztowało je spadek na siódme miejsce w tabeli.
POLSKA - JAPONIA 3:1
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl