Liga Mistrzów 2020/2021: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle w finale. Z kim zagra? - Siatkówka

24/03/2021, 22:11 GMT+1

Itas Trentino będzie przeciwnikiem Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów siatkarzy. W rewanżowym meczu półfinałowym zawodnicy z Trydentu przegrali na wyjeździe z Sir Sicoma Monini Perugia 2:3, ale w pierwszym starciu u siebie zwyciężyli 3:0.

Spotkanie w Perugii rozpoczęło się o godzinie 20.30, czyli w momencie, gdy w Kędzierzynie-Koźlu Grupa Azoty walczyła w "złotym secie" z Zenitem Kazań.
W pierwszym meczu Itas Trentino wygrał 3:0 i wydawało się, że sprawa awansu do finału jest przesądzona. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddać.

Świetny początek na nic

Przez dwa sety zdawało się, że Perugia jest na znakomitej drodze do doprowadzenia do "złotego seta", który dawał im zwycięstwo 3:0 lub 3:1. Podopieczni selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena wygrali pewnie dwie odsłony 25:22, 25:17.
W trzeciej partii trwała zdecydowanie bardziej wyrównana walka, ale wydawało się, że gospodarze mogą zwyciężyć już wtedy. Tak się nie stało. Zespół z Trydentu wygrał 25:23, ale to jeszcze nie dawało mu promocji do finału.

Wygrana bez znaczenia

Perugia nadal miała szansę. Drużyna z Polakami Wilfredo Leonem i Maciejem Muzajem w składzie gasła jednak z każdą kolejną minutą. Przegrała czwartego seta 17:25 i odpadła z rywalizacji. Zawodnicy Itasu mogli świętować.

Tie-break nie miał już znaczenia. Wygrali go miejscowi 15:6.
Finał odbędzie się 1 maja w Weronie.
Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 17:25, 15:6)
awans: Itas Trentino
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl