ZAKSA - Itas Trentino (RELACJA)

01/05/2021, 17:00 GMT+2

Wielki dzień dla polskiej siatkówki. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w Lidze Mistrzów. W sobotnim finale podopieczni Nikoli Grbicia pokonali 3:1 Itas Trentino.

Wspaniałe to były emocje! Dziękujemy i życzymy miłej nocy!
28:26 - czwarta piłka meczowa wykorzystana! Kaczmarek popisał się asem i jest największy sukces Zaksy w historii.
26:26 - Kaczmarek zablokowany przy trzeciej meczowej w górze.
26:25 - aut po serwisie Abdel-Aziza i trzecia okazja dla polskiego zespołu.
25:24 - druga meczowa po cudownym ataku Śliwki. Za chwilę Olek w aut i remis.
24:23 - po ataku Kaczmarka pierwsza meczowa!
22:22 - trzy punkty od zwycięstwa ZAKSA.
17:19 - superatak z środka Lisinaca. Rywale utrzymują przewagę.
15:16 - błąd Abdel-Aziza na kontrze.
12-14 - dobrze środkiem zaatakował teraz Smith z środka.
10:11 - po ataku Kochanowskiego.
Alessandro Michieletto - ten 19-latek odmienił grę Itasu. Jest coraz trudniej.
7:5 - jest dużo lepiej. Brawo. ZAKSA chce zwyciężyć w czterech partiach.
2:2 - spokojny początek. Po raz pierwszy ZAKSA nie przegrywa na początku partii.
Rozpoczynamy czwartego seta. Czy ostatniego?
20:25 - za chwilę czwarty set.
18:22 - Abdel-Aziz zablokowany przez Semeniuka. Jeszcze ZAKSA walczy.
15:20 - było świetnie, ale nadal jest bardzo dobrze. To przecież ZAKSA prowadzi 2:0 w setach. Trudno będzie wygrać tę partię.
14:18 - takiej przewagi na tym etapie seta Itas jeszcze nie miał. Nie jest dobrze. Teraz Śliwka w aut.
13:13 - po ataku Łukasza Kaczmarka. Bardzo podobny przebieg tego seta do poprzednich. Ale końcówki były wtedy dla Zaksy.
10:10 - wielkie emocje, ale wszystkie straty odrobione.
6:7 - czyli tak samo jak w poprzednim secie. A przed chwilą Itas prowadził 6:2.
0:4 - skąd my to znamy. Znów taki sam początek seta.

�V���]��m��
25:22 - tak jest!!! Olek Śliwka w swoim stylu z lewego skrzydła i już 2:0 dla Zaksy!
24:21 - trzy piłki setowe po błędzie Giannellego z zagrywki.
23:20 - cudowny atak Semeniuka. ZAKSA gra jak z nut.
22:20 - po ataku Lucarellego Itas ma dwa punkty straty.
17:13 - jest bardzo dobrze.
16:13 - dzieje się, znów megazagrywka "Semena", a potem blok Śliwki na Lucarellim.
15:13 - drugi as z rzędu Semeniuka. Świetnie to wygląda.
14:13 - tak jest! As serwisowy Semeniuka. Dick Kooy nie mógł nic zrobić.
11:12 - superakcja Bena Toniuttiego, który idealnie wystawił do Smitha.
10:11 - Nimir Abdel-Aziz tym razem w aut.

�V���]��m��
6:7 - po nieudanym początku, jest już w porządku. Wynik jest wyrównany.
0:3 - Itas rozpoczyna drugą partię tak jak pierwszą. Od prowadzenia kilkupunktowego.
25:22 - wspaniała końcówka wicemistrzów Polski. ZAKSA nieco bliżej wielkiego sukcesu. W setach 1:0!
23:21 - as serwisowy Smitha! Coraz bliżej wygrania pierwszej partii przez Zaksę.
21:21 - sędziowie jednak przyznali punkt Itasowi, mimo że błąd popełnił zawodnik z Trentino.
22:20 - ważna akcja. Challenge po ataku Aleksandra Śliwki.
17:17 - niezwykle wyrównana walka. Oba zespoły atakują z wielką siłą. W Zaksie dobrze gra Kamil Semeniuk, który jest objawieniem tego sezonu.
12:11 - świetna zagrywka, a potem superzbicie Davida Smitha i polska ekipa na prowadzeniu!
10:10 - świetny blok Zaksy na Abdel-Azizie, a więc największej gwieździe Trentino.
2:5. Jak na razie lepszy początek Itasu.
A tak wygląda wyjściowe zestawienie Zaksy.

�V���]��m�j-��j��ͧ3�v�ɨky�m��?��"�׫r����!��?J�^�X�j[z�'j�܅�!jjky�+r�,��D�����)ږ�^������
Mecz rozpoczęli kędzierzynianie, a konkretnie Aleksander Śliwka. Olek trafił w siatkę.
Mamy lekkie opóźnienie. Jest jakiś problem z jedną z kamer.

Wszystko gotowe. W wyjściowych szóstkach nie ma niespodzianek.
Siatkarze z Kędzierzyna-Kożla są gotowi!

Sprawdź, co przed meczem do powiedzenia mieli siatkarze Zaksy.
A przed starcie ZAKSY przeczytaj więcej o wielkim sukcesie Wołosz.
Do spotkania w Weronie zostało niespełna pół godziny. Emocje rosną.
Tymczasem w Weronie świętuje już Joanna Wołosz. Drużyna Imoco Conegliano pokonał Vakibank Stambuł 3:2.
Do rozpoczęcia meczu nieco ponad godzina. W hali Weronie trwa właśnie finał Ligi Mistrzyń. Imoco Conegliano z Joanną Wołosz walczy VakifBankiem Stambuł. Właśnie jest tie-break.
Zobacz, jak wyglądał ostatni trening wicemistrzów Polski przed finałem.

Zespół w Kędzierzyna-Koźle niedawno niespodziewanie przegrał w finale PlusLigi. Lepsi okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.
Tutaj znajdziesz więcej informacji o sobotnim spotkaniu w mieście Romea i Julii.
Do tej pory największym sukcesem ZAKSY w Lidze Mistrzów było trzecie miejsce w sezonie 2002/03. Co ciekawe, to właśnie drużynę z Rosji siatkarze prowadzeni Nicoli Grbicia wyeliminowali w drodze do finału. We własnej hali po tzw. złotym secie i niesamowitych emocjach pokonali Zenit 15:13. Spotkanie rewanżowe przegrali 2:3, a tydzień wcześniej na wyjeździe sami wygrali po tie-breaku.
Siatkarze ZAKSY będą dopiero trzecią polską drużyną, która zagra o złoto w Lidze Mistrzów. Wcześniej sztuki tej próbowały dokonać PGE Skra w sezonie 2011/12 oraz Asseco Resovia w kampanii 2014/15. Zarówno bełchatowianie, jak i rzeszowianie przegrali jednak z Zenitem Kazań - odpowiednio 2:3 i 0:3.
Dobry wieczór. 1 maja 2021 roku może być najlepszym dniem dla polskiej siatkówki klubowej w historii. Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle w Weronie zmierzy się z Itasem Trentino w finale Ligi Mistrzów.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 28:26)
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl