Ksenija Jurković, sędzia meczu Turcja - Ukraina, zemdlała. Mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce 2021

21/08/2021, 17:57 GMT+2

Do niepokojących scen doszło w trakcie meczu siatkarek Turcji i Ukrainy na mistrzostwach Europy. W drugim secie spotkania zasłabła chorwacka sędzina Ksenija Jurković i trzeba było udzielić jej pilnej pomocy medycznej.

Mistrzostwa Europy siatkarek rozgrywane są w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii.
W piątek w BT Arena w Cluj walczyły zespoły Turcji i Ukrainy. W drugim secie meczu był wynik 13:13. Do końca partii pozostawało jeszcze wiele gry. Wtedy jednak doszło do niecodziennej i dramatycznej sytuacji.

Konieczna pomoc medyczna

Prowadząca to spotkanie Ksenija Jurković nagle zaczęła bardzo źle się czuć. Szybko zauważyła to jej asystentka Sabine Witte z Niemiec. Podbiegła do swojej koleżanki i ją objęła. Kiedy mówiła do Jurković, ta wydawała się całkowicie nieobecna.
Dobrze, że Niemka stała obok i podtrzymywała Jurković, bo ta w pewnym momencie omdlała, osuwając się na podeście, na którym obie panie się znajdowały, tuż przy słupku podtrzymującym siatkę.
Natychmiast z pomocą dla Jurković pospieszyły służby medyczne pracujące w hali, a także lekarze obu drużyn. Po pewnym czasie udało się ocucić sędzinę i podano jej elektrolity. Cała akcja ratunkowa trwała kilka minut, a siatkarki obu drużyn i kibice patrzyli na całe zajście z przerażeniem.
Na szczęście Chorwatce nic się nie stało. Z boiska zeszła o własnych siłach. Trochę się nawet uśmiechała. Mecz dokończyła już jednak za nią Witt.

Turczynki wygrały 3:0 (25:14, 25:19, 26:24).
Autor: dasz/twis / Źródło: eurosport.pl