Japonia - Polska: wynik na żywo i relacja live - Liga Narodów siatkarzy 2021

16/06/2021, 05:37 GMT+2

W 11. kolejce tegorocznej Ligi Narodów polscy siatkarze w okamgnieniu pokonali Japończyków 3:0 (25:14, 25:18, 25:19). Tak relacjonowaliśmy to spotkanie w Eurosport.pl.

W 11. meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów Polska wygrywa z Japonią 3:0 (25:14, 25:18, 25:19). W każdym z setów Japończycy się poprawiali, ale Biało-Czerwoni byli całkowicie dziś poza ich zasięgiem
25:19. ZEPSUTA ZAGRYWKA JAPOŃCZYKÓW I KONIEC!
24:19. Bieniek chciał zakończyć asem, skończył w siatce
24:18. ...ale chyba już niedługo. JEST PIERWSZA PIŁKA MECZOWA DLA NASZYCH!
23:18. Japończycy atakują w aut, ale challenge wykazał, że po palcach Polaków. Japonia jeszcze w grze...
23:17. Semeniuk na prawej stronie i już tylko dwa punkty dzielą Polaków od zwycięstwa
22:16. Zaskakujący punkt dla Polaków. Odprowadzali piłkę wzrokiem Japończycy, wierząc, że jest aut, tymczasem piłka spadła na linię
21:16. Bronili się dzielnie Polacy, ale piłka nie została na naszej stronie i jeszcze mają jeden powód do radości Japończycy
21:15. Puścili teraz piłkę Polacy i mieli rację. Serwis autowy
20:15. Ale Japończycy jeszcze nie składają broni
20:14. Polacy potrójnym blokiem! Wzorowa odegrana akcja naszych siatkarzy w obronie
19:14. Najpierw skutecznie Fornal, potem sprytnie pod siatką Komenda. Zwycięstwo Polaków jest już na wyciągnięcie ręki
17:14. Tym razem zamiast skrótu Muzaj zdecydował się na mocną zagrywkę, ale przestrzelił
17:13. Znakomity serwis Muzaja. Nie odczytali Japończycy tej zagrywki i kolejny punkt na naszym koncie
Marcin Komenda pojawia się na parkiecie
Dawaj, ciśniemy! - niesie się z polskiego teamu w czasie przerwy technicznej
16:13. Udaje się Polakom przerwać tę japońską nawałnicę
15:13. Nakręcili się Japończycy! Ależ mają teraz serię
15:12. Fornal nie domknął ataku i piłka przeleciała całe boisko. Trzeci punkt z rzędu dla Japończyków
15:11. Z sześciu do czterech punktów stopniała przewaga Polaków
15:10. Na prawym ataku Nishida. Kąsają jeszcze Japończycy, ale przewaga Polaków w dalszym ciągu potężna
15:9. CZAS DLA REPREZENTACJI JAPONII
14:9. Monster block! - sygnalizuje realizator. Przez zasieki obronne Kłos - Fornal Japończykom nie udało się przebić
13:9. Pomogli teraz Japończycy, atakując w taśmę. Stykowa sytuacja, ale rywale nawet nie zaprotestowali
12:8. Jedna z dłuższych akcji w tym meczu. Raz atakowali jedni, raz drudzy, aż wszystko sprytnym technicznym uderzeniem zakończył Fornal. Odskakujemy na cztery punkty
9:6. Już trzy punkty przewagi Biało-Czerwonych. Polacy zaczynają przyspieszać
6:5. Na Muzaja zresztą też...
5:4. Fornal! Można liczyć dziś na jego uderzenia.
4:4. Rywale zdobywają dwa punkty z rzędu. Najpierw autowa zagrywka Bieńka, potem znakomity atak Yamauchiego.
4:2. Kłos w blok, punkt dla Polaków.
2:1. Bieniek ładnie minął podwójny blok rywali.
1:0. Semeniuk zatrzymuje Otake na początku III seta. Ostatniego? Wiele na to wskazuje.

25:18. Polacy wykorzystali trzecią piłkę setową. Fornal kończy seta. Nie było co zbierać.
24:18. Kłos kończy seta? Nie, Japończycy reklamowali autowy atak. I powtórki to pokazały.
24:17. Takanashi nie pomylił się. Skuteczny atak.
24:16. Muzaj ominął podwójny blok. Piłka setowa!
23:15. Bardzo ładny atak Fukuzawy, dla niego dopiero trzeci w tym meczu.
23:15. Wysoko próbował atakować Otsuka. Pomylił się. Długa akcja, chyba najdłuższa w tym meczu póki co.
22:15. Fornal z kolejnym punktem, Japończycy proszą o czas.
20:15. Jedyne co, średnio wygląda dziś gra na zagrywce. W siatkę serwuje Semeniuk.
20:14. Ależ znakomita kiwka Muzaja!
19:14. ładny atak z drugiej linii Japonii.
18:13. Szczęśliwy atak po siatce Nishidy.
17:11. Fornal zaskoczył rywali. Piękny atak z lewej flanki.
16:10. Japończycy zagrywają w siatkę i kolejna przerwa techniczna przy prowadzeniu Biało-Czerwonych.
15:9. Bieniek zmienił zagrywkę. Zaskoczył rywali flotem.
14:9. Doskonały blok Muzaja! Wcześniej niecodzienne przebicie na drugą stronę.
13:9. Muzaj znalazł przestrzeń i ładnie przedarł się przez blok rywali.
12:9. Fornal nie zahaczył o japoński blok.
12:8. Doskonale Muzaj! Ale polska zagrywka też zrobiła swoje. Japończycy się naradzają.
11:8. Piękny plas Fornala.
10:8. Zagrywka nie jest dziś mocną stroną Azjatów.
9:8. Zmniejsza się prowadzenie Polaków. Rywale złapali kontakt po pierwszej przerwie technicznej. Niezadowolony Heynen.
9:6. Lee zadowolony ze zdobycia punktu.
Drzyzga zwraca uwagę sędziemu na błąd ustawienia Japończyków.
7:4. Bieniek kończy kontrę. Atak po bloku.
6:4. Fukuzawa chciał oszukać naszych przyjmujących, ale niedolot. Dziewiąty błąd w tym elemencie u rywali.
5:4. Blisko asa był Fornal.
5:3. Świetny atak z drugiej linii Semeniuka. Czekaliśmy na taką akcję Kamila.
4:2. Dwa punkty z rzędu Fornala.
2:2. Druga zepsuta zagrywka Biało-Czerwonych w tym secie.
2:1. Fornal po rękach blokujących.
1:0. Drugiego seta otwiera punkt Bieńka.

25:14. As Muzaja! Pewne zwycięstwo Polaków w I secie!
23:14. Na Muzaja można liczyć - nie pomylił się po przekątnej.
22:14. Kłos przegrał walkę na siatce. Trzeci z rzędu punkt Japonii.
21:12. Takahashi zepsuł serwis. Który to już?
20:11. Doskonale i Łomacz i Fornal. Kolejna przerwa dla drużyny japońskiej.
18:11. Bardzo ładne uderzenie z drugiej linii rywali.
18:10. Błąd po stronie Japończyków. Piłka była już po stronie Polaków.
17:10. Świetnie rozegrana akcja i pewne uderzenie Muzaja.
16:10. Otsuka atakuje po bloku.
16:9. Wysokie prowadzenie Polaków na drugiej przerwie technicznej. Sporo błędów u naszych rywali.
14:9. Świetnie Fornal zaatakował po bloku.
13:9. Muzaj odpowiada tym samym...
13:8. Zagrywka Japonii? Tak, oczywiście w aut.
12:8. Udana kontra Japonii, ale brawa też dla Polaków za walkę.
12:7. Dwa punkty z rzędu Bieńka - jeden po ataku po prostej, drugi bezpośrednio z zagrywki. Japończycy biorą czas.
10:7. Semeniuk też zepsuł zagrywkę...
10:6. Kolejny zmarnowany serwis przez Azjatów, tym razem Sekity.
9:6. Bardzo ładny atak po prostej Takahashiego.
8:4. Rośnie przewaga Polaków. Tym razem pomyłka Takanashiego.
7:4. Bieniek wygrywa walkę przy siatce. Odskakujemy Japonii.
4:4. Ładnym uderzeniem popisuje się też Takahashi.
4:3. Ależ potężny atak Muzaja!
3:2. Doskonale Fornal ominął blok.
1:2. Znowu Otsuka. Tym razem po skosie.
1:1. Szybka odpowiedź Muzaja. Doskonały atak po prostej.
0:1. Pierwszy punkt dla Japonii autorstwa Otsuki.
ZACZĘLI POLACY!
Skład Polaków: Muzaj, Łomacz, Semeniuk, Bieniek, Kłos, Fornal oraz Zatorski.
Skład Japonii: Fukuzawa, Sekita, Lee, Takanashi, Takahashi, Otsuka, Ogawa.
W zakończonych spotkaniach Argentyna przegrała z Rosją 1:3, a Serbia pokonała Bułgarię 3:0. Trwa jeszcze starcie Słowenii z Australią. Faworyci prowadzą w setach 2:1 i wysoko w czwartym.
Przed meczem 11. kolejki w tabeli Ligi Narodów polscy siatkarze zajmują 2. miejsce. Ich dzisiejsi rywale z Azji są na 7. pozycji.
Dzień dobry! Siatkarskich emocji ciąg dalszy. Po wtorkowej wygranej z Kanadą 3:0, w środę na Biało-Czerwonych czekają Japończycy.
POLSKA - JAPONIA 3:0 (25:14, 25:18, 25:19)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl