Japonia - Brazylia: wynik meczu i relacja. Brazylia ma złoto - PŚ siatkarzy 2019

14/10/2019, 12:44 GMT+2

Na dzień przed zakończeniem rywalizacji w siatkarskim Pucharze Świata znamy już najważniejsze rozstrzygnięcie - złote medale zapewnili sobie Brazylijczycy. Canarinhos postawili kropkę nad i, pokonując w poniedziałek w Hiroszimie Japonię 3:1 (17:25, 26:24, 14:25, 25:27).

Zawodnicy Renana Dal Zotto na triumf w całej imprezie w pełni zasłużyli. Byli ekipą zdecydowanie najrówniejszą, kolejnych rywali wręcz rozbijając. Najwięcej problemów sprawili im w niedzielę Polacy, którzy jako jedyni potrafili doprowadzić do piątego seta.
Dzień później wicemistrzowie świata tak trudnej przeprawy nie mieli, mimo że po drugiej stronie siatki stanęli świetnie spisujący się gospodarze. Japończycy robili, co mogli, ale wystarczyło to do wygrania tylko jednej partii.

Podrażnieni mistrzowie

W secie otwarcia Canarinhos wyszli na prowadzenie już przed pierwszą przerwą techniczną, a później konsekwentnie przewagę powiększali i skończyło się siatkarskim laniem - wygraną 25:17.
Zdecydowanie więcej ciekawego wydarzyło się po zmianie stron. Zaczęło się podobnie, ale tym razem Azjaci głów nie spuścili i potrafili rozstrzygnąć zaciętą końcówkę na swoją korzyść. Wydatnie pomógł im w tym robiący furorę 19-letni atakujący Yuji Nishida.
Ale to tylko wielkich mistrzów z Brazylii podrażniło. Szybkie 0:5, potem 1:8 i gospodarze o walce w tym secie mogli zapomnieć. Jeśli w pierwszej partii było lanie, to tym razem nastąpił już prawdziwy nokaut - 25:14.
Ludziom Dal Zotto pozostało dopełnić formalności, co zrobili z zimną krwią, triumfując w zaciętej końcówce czwartego seta 27:25. Złoto jedzie do Brazylii.
We wtorek ostatnia seria gier. W niej Polacy zmierzą się z Iranem i jeśli wygrają, przywiozą z Japonii srebrne medale.
Japonia - Brazylia 1:3 (17:25, 26:24, 14:25, 25:27)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl