Igrzyska europejskie, siatkówka. Polska - Finlandia 3:0

22/06/2015, 06:25 GMT+2

Polscy siatkarze w poniedziałek wygrali piąte spotkanie na igrzyskach europejskich - w trzech setach pokonali Finów. Kadra B prowadzona przez Andrzeja Kowala nie przegrła w grupie A ani razu i awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Finlandia obok Azerbejdżanu była najsłabszą ekipą w grupie i jeszcze przed spotkaniem z Polska nie miała szans na awans do dalszej części rozgrywek. Biało-czerwoni nie mogli sobie pozwolić na wpadkę, dlatego mecz ten nie dostarczył kibicom zbyt wielu emocji.

Gramy też w LŚ

Od początku było jasne, która drużyna jest lepsza. I tak w pierwszych dwóch setach Finowie zaprezentowali się nie najgorzej, przegrali do 21 i 20, ale w trzeciej partii rozsypali się kompletnie i ugrali tylko 10 punktów. Najlepiej w polskiej drużynie spisali się Dawid Konarski, Dawid Dryja i Artur Szalpuk, którzy w sumie uzbierali 35 "oczek".
Wcześniej podopieczni Kowala wygrali po 3:2 z Francuzami, Turkami i Serbami, a reprezentację gospodarzy pokonali 3:0.
Rywali w pojedynku o półfinał poznają w poniedziałek po zakończeniu ostatnich meczów w grupach A i B.
W stolicy Azerbejdżanu występuje kadra B. Pierwsza reprezentacja, pod wodzą Stephane'a Antigi, rywalizuje obecnie w Lidze Światowej.