Faworyci nie zawiedli w półfinałach siatkarskiego Pucharu Polski

13/03/2021, 20:03 GMT+1

Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:2, a Jastrzębski Węgiel rozbił 3:0 Trefl Gdańsk w sobotnich spotkaniach 1/2 finału turnieju o siatkarski Puchar Polski, który rozgrywany jest w Krakowie. Finał rozgrywek w niedzielę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Jastrzębski Węgiel i Grupy Azoty ZAKSA to dwa najwyżej rozstawione przed fazą play-off zespoły PluslLigi.

Broniąca Pucharu Polski ZAKSA dość niespodziewanie przegrała pierwszego seta. W dwóch kolejnych była jednak zdecydowanie lepsza.

Decydował tie-break

W czwartej partii faworyci również kontrolowali sytuację do stanu 16:12, ale potem zaczęli popełniać proste błędy i ambitnie walczący Aluron doprowadził do tie-breaka.
Ten przebiegł już pod dyktando podopiecznych Nikoli Grbica, którzy wygrali do 11. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został Jakub Kochanowski (ZAKSA).
Drugi półfinał był zdecydowanie mniej zacięty. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w starciu z Treflem w każdym z trzech setów kontrolował wynik i rozprawił się z drużyną z Gdańska w zaledwie 77 minut. MVP meczu wybrano ich atakującego Mohameda Al Hachdadiego.
Mecz finałowy rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 14:45 w krakowskiej hali Suche Stawy.
Wyniki meczów 1/2 finału Pucharu Polski:
Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (20:25, 25:19, 25:18, 20:25, 15:11)
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

Autor: jac / Źródło: PAP