Ekstraklasa siatkarzy. Skra przegrała na inaugurację z Chemikiem

16/10/2018, 07:46 GMT+2

Sensacyjny początek sezonu w ekstraklasie siatkarzy. Broniąca tytułu, mająca w składzie aż pięciu mistrzów świata, Skra Bełchatów przegrała na inaugurację w Bydgoszczy z Chemikiem 2:3. Czternasta drużyna poprzednich rozgrywek do wygranej potrzebowała aż dziewięciu piłek meczowych.

Przed spotkaniem kibicem byli świadkami pięknej uroczystości. Uhonorowani zostali Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski i Grzegorz Łomacz, siatkarze gości, którzy dwa tygodnie zdobyli z reprezentacją Polski mistrzostwo świata.
Jeśli dodać do tego Mariusza Wlazłego i Karola Kłosa, którzy złoto mundialu wywalczyli cztery lata wcześniej, to przed zawodnikami po drugiej stronie siatki mogły ugiąć się kolana. O tym nie było jednak mowy.

Nie mogli skończyć

Pierwszy set przebiegł zgodnie z planem. Skra nie grała wybitnie, ale wynik się zgadzał, mistrzowie prowadzili. Później dominowali już siatkarze Jakuba Bednaruka. Chemik grał zupełnie bez respektu dla rywala, wygrał seta, później następnego.
Czwarta partia również toczyła się pod ich dyktando i wiele wskazywało na to, że mecz skończy się sensacyjnym 3:1. Szans ku temu było aż pięć, ale wszystkie te piłki meczowe bełchatowianie wybronili.
W Bydgoszczy rozstrzygnąć musiał tie-break. Ambitni gospodarze znów przyparli rywali do ściany, znów doprowadzili do piłek meczowych i znów się zacięli. Tym razem jednak kropkę nad i postawili. Wykorzystali czwartą piłkę meczową w secie, dziewiątą w meczu i sensacja stała się faktem.
Porażka obrońców tytułu to nie jedyna niespodzianka pierwszej kolejki nowego sezonu. Przegrała też chociażby naszpikowana gwiazdami Asseco Resovia (2:3 z Wartą Zawiercie). Skandalem zakończył się z kolei mecz w Szczecinie (Stocznia - Trefl Gdańsk), gdzie już po kilku minutach zgasło światło.
Chemik Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 25:23, 25:19, 27:29, 18:16)

Chemik Bydgoszcz: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic - Adam Kowalski (libero) - Piotr Sieńko, Paweł Gryc, Mateusz Siwicki.

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour, Jakub Kochanowski, Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Kamil Droszyński, Renee Teppan, Piotr Orczyk.
Wyniki meczów pierwszej kolejki ekstraklasy siatkarzy:
ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:21, 25:19)
Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13)
MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (29:27, 18:25, 22:25, 23:25)
GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23)