Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wyniki meczów 3. kolejki Plusligi - Siatkówka

10/10/2022, 15:59 GMT+2

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stracili status niepokonanych w sezonie 2022/23. W meczu trzeciej kolejki Plusligi mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3. Pierwszy punkt w polskiej lidze wywalczyli zawodnicy ukraińskiego Barkomu Każany Lwów.

We wcześniejszych spotkaniach kędzierzynianie pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1 oraz LUK Lublin 3:0. Zespół z Jury Krakowsko-Częstochowskiej wcześniej także wygrał dwa spotkania. To z PGE Skrą Bełchatów zakończyło się wynikiem 3:2, zaś z Cerradem Eneą Czarnymi Radom 3:0.

Niewykorzystane szanse kędzierzynian

Po dwóch setach niedzielnego starcia był remis 1-1. W trzecim kędzierzynianie mieli inicjatywę, prowadząc nawet różnicą trzech punktów. W drugiej części siatkarze Aluronu odskoczyli jednak rywalom i ostatecznie wygrali 25:22.
W czwartym secie ZAKSA była o krok od doprowadzenia do tie-breaka. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo mieli dwie piłki setowe, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Przegrali 25:27 i to zawiercianie utrzymali status niepokonanych w lidze w obecnym sezonie.

Zdaniem trenera Aluronu Michała Winiarskiego mecz mógł się podobać kibicom.
- Było dużo zwrotów akcji, dużo wymian, niewykorzystanych szans w kontrataku po obu stronach. Dlatego ten mecz był taki emocjonujący. [...] Nawet gdy kędzierzynianie zdobyli przewagę, to my cały czas byliśmy w grze. Kilka obron, kontrataków i trochę szczęścia na pewno pomogło nam zwyciężyć za trzy punkty - podsumował na łamach oficjalnej stronie klubowej były przyjmujący polskiej kadry.

Jastrzębianie i rzeszowianie nadal bez porażki. Pierwszy punkt Barkomu

W trzeciej kolejce zwycięstwa odniosły też dwa inne niepokonane do tej pory zespoły. W piątek Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe LUK Lublin 3:1, a dwa dni później, w takim samym stosunku, swój mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki wygrali siatkarze prowadzącej w tabeli Asseco Resovii Rzeszów.
Pierwszy punkt w lidze wywalczył Barkom Każany Lwów. Ukraiński klub, który w obecnym sezonie zadebiutował w Pluslidze, prowadził w Warszawie z Projektem już 2:0. Kolejne trzy sety, w tym tie-break zakończony wynikiem 15:3, padły jednak łupem zawodników ze stolicy, którzy zwyciężyli 3:2.

Wygrali także siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn (3:0 z GKS-em Katowice) oraz PGE Skry Bełchatów (3:2 z PSG Stalą Nysa).
W poniedziałek oraz we wtorek zostaną rozegrane ostatnie dwa spotkania tej serii gier: BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Enea Czarni Radom oraz Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin.
Wyniki meczów 3. kolejki Plusligi:
piątek
LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25)
sobota
Projekt Warszawa - Barkom Każany Lwów 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:3)
Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (28:26, 25:19, 25:21)
niedziela
Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25)
Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27:29, 25:20, 25:13, 25:22)
PSG Stal Nysa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 8:15)
poniedziałek
BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 15:12)