Najechała na nią koleżanka. Koszmarna rana na plecach mistrzyni

14/11/2023, 08:03 GMT+1

Zdjęcie pleców trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w short tracku Suzanne Schulting mrozi krew w żyłach. Zawodniczka ma głęboką, długą ranę ciętą po tym, jak na treningu koleżanka z kadry najechała na nią ostrzem łyżwy.

Pekin. Short track. Suzanne Schulting mistrzynią olimpijską na dystansie 1000 m

Schulting w mediach społecznościowych udostępniła zdjęcia i film, na których widać ogromną ranę o długości ok. 20 cm na jej plecach.

Rana na plecach Schulting

Światowa gwiazda short tracku kilka dni temu podczas treningu doznała niecodziennej kontuzji. Schulting po upadku została uderzona łyżwą i przewieziona do szpitala. Badanie wykazało, że nie doszło do uszkodzenia mięśni, ale rozcięcie na plecach trzeba było zszyć. 26-letnia Holenderka wróciła już do treningów, także siłowych.
Dyrektor techniczny Królewskiej Holenderskiej Federacji Łyżwiarskiej (KNSB) Remy de Wit wyjaśnił, że zawodniczka poślizgnęła się na lodzie, po czym przypadkowo zraniła ją łyżwą koleżanka z kadry Xandry Welzeboer.
"Na szczęście ból jest naprawdę do opanowania. Najlepszą pozycją dla moich pleców jest stan wyprostowania lub leżenie na boku, dzięki czemu mogę dobrze spać. Najważniejsze jest to, że rana nie uległa zakażeniu. Trzymajcie kciuki” - napisała w mediach społecznościowych wielokrotna mistrzyni świata i rekordzistka świata na 1000 m.

Suzanne Schulting i jej rana na plechach (Instagram Suzanne Schulting)

KNSB wyjaśniła, że Schulting w najbliższym czasie nie przewidywała żadnych startów, ponieważ jest przemęczona po poprzednim sezonie. W nim m.in. wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata na 1000 m oraz zdobyła złoty medal MŚ w Seulu.