Puchar Świata Drezno 2023. Sobotnie wyniki. Jak spisali się Polacy? - Short track

04/02/2023, 20:02 GMT+1

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale zawodów Pucharu Świata na dystansie 1000 metrów w Dreźnie. Polka została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku. Najwyżej z Biało-Czerwonych, na szóstym miejscu, rywalizację ukończyła sztafeta mieszana.

Z reprezentantów Polski w półfinałach sobotnich konkurencji indywidualnych wystąpiła jedynie Kamila Stormowska. Na 1500 m dotarła do finału B (miejsca 9-15), w którym była trzecia i ostatecznie zajęła 11. miejsce.
Rywalizację na tym dystansie wygrała po raz pierwszy w sezonie trzykrotna mistrzyni olimpijska Koreanka Minjeong Choi. Inna z Polek Hanna Sokołowska była 26.

Pech Maliszewskiej

Maliszewska, w ćwierćfinale 1000 m jedyna Polka w tej stawce, brała udział w kolizji z utytułowaną Suzanne Schulting i obie upadły na lód. Sędziowie za winną uznali zawodniczkę Juvenii Białystok i wykluczyli ją z dalszych zmagań. Holenderka została dopuszczona do dalszych startów i kilkadziesiąt minut później mogła cieszyć się z wygranej.
Maliszewska została sklasyfikowana na 14. miejscu, Nikola Mazur była 21., a Gabriela Topolska 42.

Sztafeta mieszana szósta

Na tym samym dystansie w ćwierćfinale mężczyzn wystartowało trzech Polaków. Łukasz Kuczyński został sklasyfikowany na 12. pozycji, Diane Sellier był 18., a Paweł Adamski 37. W finale najszybciej pojechał Koreańczyk Ji Won Park.
Rekordzista świata juniorów na 1500 m Michał Niewiński, który swoje osiągnięcie zanotował tydzień temu właśnie na torze w Dreźnie, nie zdołał przebić się przez sito repesaży i zajął 26. miejsce, Neithan Thomas był 32., a Mateusz Mikołajuk 33. Konkurencję wygrał Koreańczyk June Seo Lee.
Sobotnie zmagania kończyły sztafety. W finale B miksta Biało-Czerwonych na drugą pozycję, za Belgów, wyprowadził Sellier. Finał A wygrali Włosi.
Polska sztafeta (startowali też Kuczyński, Mazur, Topolska), zajmując ostatecznie szóste miejsce, zachowała lokatę w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej, co na ten moment gwarantuje start w marcowych mistrzostwach świata w Seulu.
W półfinałach kobiecych sztafet Polkom, startującym w składzie: Maliszewska, Mazur, Stormowska, Topolska, nie udało się po raz drugi w sezonie awansować do finału A. Nasze zawodniczki, po zaciętej walce, przegrały w swoim biegu z Kanadyjkami i Koreankami. W niedzielę wystąpią w finale pocieszenia.
Autor: rozniat/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP