Polacy doczekali się. Dwa medale na mistrzostwach Europy

14/01/2024, 17:33 GMT+1

Udany dzień dla polskiej reprezentacji na zakończenie rozgrywanych w Gdańsku mistrzostw Europy w short tracku. Przedstawiciele gospodarzy zdobyli w niedzielę dwa medale - srebro w sztafecie mieszanej na 2000 metrów oraz brąz w sztafecie mężczyzn na 5000 metrów.

Polki zajęły trzecie miejsce w sztafecie na 3000 m w PŚ w short tracku w Pekinie

Nasi reprezentanci długo czekali na starty, które zakończą się ich sukcesem. Co prawda w Hali Olivia Mazurka Dąbrowskiego nie zagrano, ale i tak należy docenić najnowszy wynik.

Duet stanął na podium dwukrotnie

Polska sztafeta mieszana świetnie, na srebrny medal zaprezentowała się przed swoimi kibicami. W Gdańsku triumfowali Holendrzy, a trzecie miejsce zajęli Belgowie. Na podium mogli załapać sie jeszcze Włosi, ale, jadąc po pewne drugie miejsce, jeden z ich reprezentantów upadł na ostatnich metrach.
Polacy jechali wówczas w składzie Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier i Michał Niewiński. Obaj panowie i tak już dobre nastroje poprawili sobie w trakcie sztafety mężczyzn na 5000 metrów. W Gdańsku triumfowali wtedy Holendrzy, a drugie miejsce zajęli Belgowie. Biało-Czerwoni uplasowali się na pozycji trzeciej.
W walce o medale Selliera i Niewińskiego skutecznie wsparli Łukasz Kuczyński i Felix Pigeon. Idealny dzień dopełnić mogły panie, lecz w swojej sztafecie na 3000 metrów były ostatecznie czwarte.