Mistrzostwa świata w Budapeszcie 2022. Konrad Czerniak w półfinale - pływanie

18/06/2022, 11:35 GMT+2

Konrad Czerniak dobrze rozpoczął pływackie mistrzostwa świata. Polak w Budapeszcie awansował do półfinału na 50 m stylem motylkowym. W kwalifikacjach na tym dystansie odpadł Paweł Smoliński, a na 100 m stylem klasycznym rywalizację zakończył Dawid Wiekiera.

Czerniak zajął w eliminacjach w sesji przedpołudniowej ex aequo 16-17. miejsce (czas 23,53) i wygrał swój repasaż.
Natomiast Paweł Smoliński (23,78) uzyskał 31. czas eliminacji i odpadł z dalszej rywalizacji.

Półfinały na 50 m stylem motylkowym zaplanowano również na sobotę - w sesji popołudniowej (start Czerniaka przed 18.30).
Wiekiera na 100 m stylem klasycznym był bliski awansu. Zajął w eliminacjach ex aequo 17-18. miejsce (1.00,80) - kwalifikację do półfinału uzyskało szesnastu najlepszych.
Łącznie w Budapeszcie startuje 12 Polaków. To szansa biało-czerwonych na zatarcie złego wrażenia z 2019 roku, kiedy nie wywalczyli ani jednego medalu.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl, PAP