Mistrzostwa Europy w pływaniu w Glasgow. Polska sztafeta kobiet ze złoty medalem

08/12/2019, 19:44 GMT+1

Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick ze złotym medalem pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Glasgow. Polki wygrały finał sztafet 4x50 m stylem zmiennym.

Polki o 0,07 s wyprzedziły Włoszki. Trzecie miejsce zajęły Rosjanki, straciły do mistrzyń 0,11 s.

Biało-Czerwone od początku płynęły bardzo dobrze. Po pierwszej zmianie, na której stylem grzbietowym rywalizowała Tchórz, zajmowały trzecie miejsce z minimalną stratą. Drugi wynik na swojej zmianie osiągnęła żabkarka Sztandera.

Nieco słabiej spisała się najmłodsza w drużynie 18-letnia Fiedkiewicz. Wasick jednak nie dała rywalkom żadnych szans. Miała bardzo dobrą reakcję startową, a później osiągnęła zdecydowanie najlepszy wynik wśród kraulistek i z nawiązką odrobiła stratę.

Piąty polski medal

To piąty medal zdobyty przez Polaków w tej imprezie.
Pierwszego dnia zawodów Radosław Kawęcki wywalczył złoty na 200 metrów stylem grzbietowym, a srebrny dołożyła sztafeta mężczyzn 4x50 m stylem dowolnym. Dzień później Marcin Cieślak zdobył brązowy na 100 m stylem motylkowym. W sobotę natomiast także trzecia była Tchórz na 50 m stylem grzbietowym.
Wyniki 4x50 m st. zmiennym: