Mistrzostwa Europy w pływaniu Rzym 2022: Paweł Juraszek zajął 4. miejsce na 50 m stylem dowolnym

17/08/2022, 17:18 GMT+2

Paweł Juraszek zajął 4. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Europy w Rzymie. Do trzeciego Greka Kristiana Gkolomeeva Polak stracił zaledwie 0,03 sekundy.

Juroszek dopłynął do mety w czasie 21,78. Od triumfatora - Brytyjczyka Benjamina Prouda - był słabszy o 0,20 s (21,58), a od srebrnego medalisty - Włocha Leonardo Deplano - o 0,18 s (21,58).

Polska z dwoma krążkami w Rzymie

Tego samego dnia w finale wystąpił również inny reprezentant Polski Ksawery Masiuk. Zaledwie 17-letni zawodnik - z czasem 54,05 - zajął 6. miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.
Wygrał Włoch Thomas Ceccon - 52,21, który wyprzedził Greka Apostolosa Christou (52,24) oraz Francuza Yohanna Ndoye Brouarda (52,92).
Środa jest ostatnim dniem zmagań na rzymskiej pływalni. Polska ma na koncie dwa medale - srebrny Katarzyny Wasick na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy Jakuba Majerskiego na 100 m stylem motylkowym.

Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP