Czarna seria Wisły w Lidze Mistrzów trwa. Piąta porażka z rzędu

Mariusz Czykier

Akt. 19/10/2023, 22:17 GMT+2

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali 21:28 wyjazdowy mecz z Telekomem Veszprem w 5. rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polski zespół w bieżącym sezonie najważniejszych klubowych rozgrywek nie wygrał jeszcze meczu. Przegrał wszystkie pięć.

Telekom Veszprem na prowadzeniu po 1. połowie starcia z Orlen Wisłą Płock

Zadanie, jakie czekało Nafciarzy w Veszprem, było wyjątkowo trudne. Grali na terenie jednego z faworytów Ligi Mistrzów, przystępując do rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym po czterech rozegranych dotąd meczach. Mieli prawo czuć dużą presję.
Początek był w miarę wyrównany. Przez pierwszych kilka minut płocczanie odpowiadali na ataki rywali i nie pozwalali im na zbudowanie znaczącej przewagi.

Margucz otworzył wynik Telekomu Veszprem w meczu z Orlen Wisłą Płock

Gospodarze dyktowali warunki

Do czasu. Kilka błędów i moment dekoncentracji kosztowały Wisłę stratę czterech bramek z rzędu. Sytuacja zaczęła się komplikować.
Podopieczni hiszpańskiego trenera Xaviera Sabate dwoili się i troili, ale różnica na tablicy wyników się nie zmniejszała. Na koniec pierwszej połowy wynosiła pięć bramek, gospodarze wygrali 14:9.

Początek drugiej połowy przyniósł chwilową zmianę obrazu gry płocczan. Dzięki znakomitej grze obrotowych Nafciarze znacząco zmniejszyli straty i w pewnym momencie tracili już tylko dwie bramki.

Krajewski wykorzystał rzut karny na 10:14 w meczu z Telekomem Veszprem

Nie trwało to jednak długo. Kilka kosztownych błędów, zarówno w ataku, jak i w obronie, wystarczyło, by węgierski zespół z nawiązką odzyskał to, co chwilę wcześniej stracił.

Zryw na koniec

Ta sytuacja nieco podcięła skrzydła Nafciarzom, których w pewnym momencie dzielił od gospodarzy dystans ośmiu goli. Poderwali się jeszcze do walki w ostatnich minutach, zmniejszając nieznacznie rozmiar porażki. Gdy rozległa się kończąca mecz syrena, tablica wyników wskazywała 28:21 dla Veszpremu.
26 października Orlen Wisła Płock zmierzy się u siebie ze słoweńskim Celje. Musi to spotkanie wygrać, by myśleć o zachowaniu szans na awans do fazy play-off Ligi Mistrzów.
Telekom Veszprem HC - Orlen Wisła Płock 28:21 (14:9)