Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock przegrała z Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału

Mariusz Czykier

Akt. 28/03/2024, 23:40 GMT+1

Orlen Wisła Płock przegrała 26:30 z Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bardzo dobra w wykonaniu Nafciarzy była zwłaszcza pierwsza połowa meczu. Płocczanie są w trudnej sytuacji, ale mają jeszcze szanse na awans. Rewanż w Paryżu odbędzie się 4 kwietnia.

Porażka Wisły w meczu z PSG w fazie play-off Ligi Mistrzów

Gdyby o wyniku miało przesądzać to, co mówi się przed meczem, piłkarze Orlen Wisły Płock nie mieliby po co wychodzić na parkiet. W starciu z Paris Saint-Germain, trzecią drużyną grupy A w fazie zasadniczej, dawano im bowiem niewiele szans.
Ale to Wisła rozpoczęła mecz od prowadzenia, które podopiecznym trenera Xaviera Sabate udało się przez jakiś czas utrzymywać. Goście przejęli inicjatywę dopiero po kilkunastu minutach.

Tin Lucin otworzył wynik meczu Wisła - PSG

Pierwsza połowa powyżej oczekiwań

Paryżanom nie było jednak dane zbudować dużej przewagi, płocki zespół uważnie grał w obronie i rozmontowywał akcje utytułowanego rywala.
Nieco gorzej wyglądała sytuacja w ataku. Wiśle momentami wyraźnie brakowało skuteczności. Pod koniec pierwszej połowy to jednak Nafciarze dyktowali tempo gry. Skutecznie też wykorzystywali faule rywali w obronie.
Skutek? Zaledwie jednobramkowa strata płocczan (12:13) po pierwszych 30 minutach. Całkiem dobrze, jak na zespół skazywany przed meczem na pożarcie.

Wisła przegrywa do przerwy z PSG

Szybka strata

Początek drugiej części meczu był niemal wierną kopią tego, co kibice widzieli pół godziny wcześniej. Karty znów rozdawali gospodarze. Niestety, tylko do czasu.
PSG nieoczekiwanie przyspieszyło i w ciągu zaledwie kilku minut wyszło na trzybramkowe prowadzenie, jak dotąd najwyższe w meczu.
Tym razem jednak Nafciarzom nie udało się utrzymać dystansu, jak miało to miejsce w pierwszej połowie. Goście szybko odskoczyli aż na pięć bramek (16:21). Kwadrans przed końcem meczu płocczanie znaleźli się w poważnych tarapatach.

5 goli przewagi PSG w meczu z Wisłą

Ale paryżanie również popełniali błędy, co gospodarzom zdarzało się wykorzystać. Strata zmalała w pewnej chwili do trzech goli i na tym poziomie przez dłuższą chwilę się utrzymywała.
Ostatnie słowo należało jednak do PSG. To goście w ostatnich sekundach rzucili 30. gola, ustalając wynik meczu na 26:30.
Reważ 4 kwietnia w Paryżu.

Orlen Wisła Płock - Paris Saint-Germain 26:30

Orlen Wisła: Mirko Alilovic, Marcel Jastrzębski – Michał Daszek 4, Miha Zarabec 2, Tin Lucin 3, Tomas Piroch, Abel Serdio 3, Leon Susnja, Gergo Fazekas 3, Przemysław Krajewski 4, Gonzalo Perez 1, Mirad Terzic, Dawid Dawydzik 1, Lovro Mihic 3, Niko Mindegia 1, Dimitri Żytnikow 1.

PSG: Andreas Palicka, Jannick Green – Ruben Marchan 1, Luc Steins 2, Robin Tonnesen 3, David Balanguer 5, Mathieu Grebille 2, Kamil Syprzak 8, Luka Karabatic, Jakob Holm, Nikola Karabatic, Wallem-Konrad Peleka, Elohim Prandi 8, Leo Plantin 1.

Karne minuty: Orlen Wisła - 10 min, PSG - 8 min. Czerwona kartka: Abel Serdio (Orlen Wisła) w 59. min z gradacji kar. Sędziowali: Vaidas Mazeika i Gatelis Mindaugas (Litwa).