Weronika Gawlik z Perły Lublin z najlepszą interwencją kolejki w Lidze Mistrzyń

11/11/2019, 17:17 GMT+1

Błysk Weroniki Gawlik w Lidze Mistrzyń piłkarek ręcznych. Interwencja bramkarki Perły Lublin z sobotniego meczu z rosyjskim zespołem Rostov-Don (20:30) została wybrana najlepszą obroną piątej kolejki spotkań.

Po każdej kolejce LM eksperci telewizyjni Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) dokonują wyboru m.in. TOP 5 Saves. W miniony weekend za najefektowniejszą i najskuteczniejszą uznano obronę Gawlik, która w 19. minucie spotkania Perły z mistrzyniami Rosji najpierw skutecznie interweniowała po rzucie z dystansu Holenderki Lois Abbingh, a gdy odbitą przez Polkę piłkę przechwyciła Kristina Kożokar nie dała się pokonać rosyjskiej lewoskrzydłowej wykonując efektowny szpagat.

Druga kolejka z rzędu z nominacją

W poprzedniej kolejce aż dwie interwencje lubelskich bramkarek z meczu z rumuńskim CSM Bukareszt znalazły się w najlepszej piątce - Gabrijeli Besen z pierwszej połowy (uznana jako druga) oraz Gawlik z końcówki spotkania.

Lubelska Perła przegrała dotychczas wszystkie pięć spotkań grupowych i na pewno nie awansuje do dalszej rywalizacji w LM. Trafi natomiast do fazy grupowej Pucharu EHF.
Autor: pqv / Źródło: PAP