Urugwaj - Boliwia. Mistrzostwa Ameryki Południowej i Środkowej - Piłka ręczna

24/01/2020, 10:51 GMT+1

Takie wyniki w piłce ręcznej się nie zdarzają. Chyba że chodzi o mistrzostwa Ameryki Południowej i Środkowej. Urugwajscy szczypiorniści dokonali rzeczy niebywałej, bo Boliwię pokonali aż 55:1.

Podczas gdy najlepsze drużyny Europy rywalizują w mistrzostwach w Szwecji, Norwegii i Austrii, w Brazylii trwa pierwsza edycja mistrzostw Ameryki Południowej i Środkowej. Bierze w niej udział sześć reprezentacji. Cztery najlepsze zakwalifikują się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Egipcie.

Trzy mecze i 214 straconych bramek

Różnica klas na brazylijskich mistrzostwach między najsłabszą reprezentacją, a pozostałymi jest ogromna. Zdecydowanymi autsajderami są Boliwijczycy i Paragwajczycy, którzy po trzech meczach mają zerowy dorobek punktowy. Zwłaszcza ci pierwsi notują niecodzienne rezultaty.
Najpierw ulegli Argentynie (7:82), a następnie Brazylii (9:77). W trzeciej kolejce w Marindze Boliwijczycy przeszli jednak samych siebie. Przez sześćdziesiąt minut rywalizacji z Urugwajem zdobyli tylko jedną bramkę, i to na dodatek pod koniec spotkania. Stracili aż 55, z czego 24 do przerwy. Ich bilans bramkowy w trzech meczach to: 17:214.

"Historyczni" - napisała urugwajska gazeta "El Observador". Po siedem goli dla zwycięzców rzucili Nicolas Fabra i Federico Rubbo, a o jedno mniej trafienie zaliczyli Santiago Ancheta i Guillermo Milian.
Urugwajczycy po trzech kolejkach zajmują trzecie miejsce. Oprócz zwycięstw z Boliwią i Chile (28:25), na koncie mają też porażkę z Argentyną (17:33). To właśnie Albicelestes wespół z Brazylią z kompletem punktów przewodzą stawce.

Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl