Tunezja - Polska: wynik meczu i relacja - mistrzostwa świata w piłce ręcznej Egipt 2021

15/01/2021, 21:17 GMT+1

Wygraną 30:28 z Tunezją zainaugurowali polscy szczypiorniści udział w rozgrywanych w Egipcie mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Podopieczni trenera Patryka Rombela objęli dzięki zwycięstwu prowadzenie w grupie B.

Polska pokonała Tunezję w pierwszym występie w mistrzostwach świata w Egipcie

Polacy rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia, ale po kilku poważnych błędach w obronie i zbyt szybkim rozegraniu piłki szybko je stracili. Po niespełna kwadransie byli już w poważnych kłopotach, bo rywal, z którym Biało-Czerwoni wygrywali dotąd wszystkie mecze, prowadził już 9:5.
Odrabianie strat okazało się niełatwym zadaniem. Nie pomagała nawet chwilowa gra w przewadze, a tunezyjski bramkarz bronił piłki, które wydawały się nie do obrony.

Odzyskana inicjatywa

Dopiero po 20 minutach gry polska drużyna złapała odpowiedni rytm i doprowadziła do wyrównania. Głównie za sprawą Arkadiusza Moryty, który imponował stuprocentową skutecznością, w dziewięć minut zdobywając cztery bramki. Na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 17:17.
Po zmianie stron gra przez dłuższą chwilę była bardzo wyrównana. Polscy szczypiorniści wychodzili na jednobramkowe prowadzenie, ale Tunezyjczycy w odpowiedzi niemal natychmiast wyrównywali. Dopiero około 40. minuty meczu Biało-Czerwonym udało się zdobyć dwa punkty z rzędu, a chwilę później podwyższyć prowadzenie do trzech bramek. I co ważniejsze: przewagę zdołali utrzymać do końca spotkania.
Dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu Polska objęła prowadzenie w tabeli grupy B. Grające wcześniej Hiszpania i Brazylia podzieliły się punktami. Ostatnie miejsce zajmuje Tunezja.
Następny mecz reprezentacja Polski rozegra w niedzielę, 17 stycznia z Hiszpanią.