THW Kiel - FC Barcelona: wynik i relacja - finał Ligi Mistrzów piłka ręczna

29/12/2020, 22:27 GMT+1

THW Kiel we wtorek po raz czwarty w swojej historii sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. W finale rozgrywek 2019/20 niemiecki zespół pokonał w Kolonii Barcelonę 33:28 (19:16).

THW Kiel

Wtorkowy finał na początku był bardzo wyrównany. Jednak Barcelona, która z dziewięcioma triumfami jest najbardziej utytułowanym klubem w historii Ligi Mistrzów, po raz ostatni prowadziła w piątej minucie (3:2). Jeszcze w 26. minucie był remis (15:15), ale w końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli mistrzowie Niemiec, którzy do szatni schodzili wygrywając trzema bramkami.
Po przerwie ekipa z Kilonii pilnowała korzystnego wyniku, powiększając przewagę do pięciu trafień.
Zawodnicy Barcelony byli załamani porażką
Najwięcej bramek: dla THW - Niclas Ekberg 8, Sander Sagosen 7, Rune Dahmke 5, Steffen Weinhold 5, Hendrik Pekeler 4; dla Barcelony - Aleix Gomez Abello 10, Aitor Arino 4, Dika Mem 4, Luka Cindric 3, Ludovic Fabregas 3.

Syprzak na podium

W spotkaniu o trzecie miejsce ekipa Paris Saint-Germain pokonała węgierski Telekom Veszprem 31:26 (14:11). W zwycięskiej drużynie wyróżnił się obrotowy reprezentacji Polski Kamil Syprzak, który zdobył trzy gole.
Po kwadransie gry to zespół węgierski prowadził 7:4, jednak potem stracił pięć bramek z rzędu i do końca spotkania nie udało już mu się doprowadzić do wyrównania. Po przerwie przewaga paryżan wrosła nawet do pięciu trafień. Jeszcze w 46. minucie rywalom udało się zmniejszyć straty do dwóch goli (20:22), ale końcówka należała do PSG.
Syprzak wszystkie gole uzyskał w pierwszej części meczu.
Do Final Four nie zakwalifikował się ani broniący trofeum macedoński Vardar Skopje, ani polskie zespoły Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock.