Szwajcaria - Słowenia: wynik meczu i relacja - mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych

14/01/2020, 18:50 GMT+1

Polscy piłkarze ręczni zachowali niewielkie szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. To efekt zwycięstwa Słoweńców nad Szwajcarami w meczu ostatniej kolejki grupy F.

Po porażkach ze Słowenią 23:26 i Szwajcarią 24:31, Biało-Czerwoni mogli już praktycznie myśleć o powrocie do domu. Teoretycznie jednak wciąż mieli szanse na wyjście z grupy, choć sam selekcjoner Patryk Rombel stwierdził: - To mission impossible.
Warunki były dwa: zwycięstwo Polaków na zakończenie rywalizacji w grupie F w Goeteborgu ze współgospodarzem turnieju Szwecją 11 bramkami oraz wcześniej wygrana Słoweńców w starciu ze Szwajcarią.

Kontrola Słowenii

Ten drugi warunek został spełniony. W hali Scandinavium zespół prowadzony przez Ljubomira Vranjesa dość szybko przejął kontrolę nad meczem. Niemal każdy błąd Helwetów w ataku grający w PGE Vive Kielce Blaż Janc i spółka bezlitośnie zamieniali na bramki z kontry. Jeszcze przed przerwą Słoweńcy zbudowali siedmiobramkową przewagę, a po dwóch kwadransach wynik brzmiał 16:10 na ich korzyść.
Kat Polaków, Andre Schmid (rzucił w poprzednim meczu przeciwko Biało-Czerwonym aż 15 bramek) natchnął Szwajcarów w drugiej połowie, ale zniwelowanie straty do czterech trafień to wszystko na co było stać jego zespół. Ostatecznie Słowenia wygrała 29:25 i z kompletem sześciu punktów zameldowała się w następnej fazie.
Wieczorem Polacy nie dali rady Szwedom, przegrywając 26:28 i to reprezentacja Trzech Koron gra dalej w turnieju.