Puchar Challenge. Porażka Pogoni w finale

10/05/2015, 20:05 GMT+2

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin po raz drugi przegrały w finale Pucharu Challenge EHF z Union Mios Biganos-Begles i tym samym trofeum zdobyły Francuzki. W niedzielnym rewanżu w Bordeaux gospodynie zwyciężyły 28:24.

Francuski zespół po raz drugi zdobył to trofeum. Poprzednio zwyciężył w 2011 r., jeszcze pod dawną nazwą Mios Biganos.

Przed tygodniem w Szczecinie Francuzki, które w swojej lidze bronią się przed spadkiem z ekstraklasy, zwyciężyły 21:20. Rezultat bliski remisu napawał optymizmem szczecińską ekipę, która w drugiej połowie tamtego meczu odrobiła nawet pięciobramkową stratę.

Rewanż w Bordeaux przebiegał niemal identycznie jak pierwszy mecz i dla szczecinianek nie skończył się happy endem. Do 3. minuty meczu szczeciniankom udało się nawet prowadzić. Była to jedyna taka sytuacja dla zespołu Adriana Struzika w obu spotkaniach. Później do głosu doszły gospodynie. Tuż przed przerwą szczecinianki pozwoliły rywalkom na zwiększenie prowadzenia do sześciu oczek.

Nagły zwrot akcji

Wydawać by się mogło, że sytuacja jest rozstrzygnięta. Jednak początek drugiej połowy zespół Struzika miał znakomity. 20 minut tej części meczu zagrał koncertowo, wygrywając ten okres gry 11:5. Dzięki temu w 50. min. po trafieniu tegorocznej maturzystki Aleksandry Zimny znów był remis (23:23).

Chwilę potem na ławkę kar powędrowały kolejno Monika Koprowska, Patrycja Królikowska i Małgorzata Stasiak. Rywalki wykorzystały grę w przewadze jednej, a niekiedy dwóch zawodniczek i znów odskoczyły na trzy bramki (26:23 w 55 min., znów po rzucie Belleux).

Na trzy minuty przed końcem Zimny nie trafiła z karnego, a minutę później Julie Foggea obroniła rzut ze skrzydła Królikowskiej i było wiadomo, że puchar pozostanie we Francji.
Union Mios Biganos-Begles - Pogoń Baltica Szczecin 28:24 (18:12).

Pierwszy mecz 21:20 - puchar dla Union Mios.

Union: Noemie Lachaud 6, Marion Maubon 6, Mireya Gonzalez 4, Alice Leveque 3, Chloe Belleux 3, Miriam Borg 3, Alberto Francisca 3.

Pogoń: Małgorzata Stasiak 4, Patrycja Noga 3, Monika Koprowska 3, Agata Cebula 2, Daria Zawistowska 2, Aleksandra Zimny 2, Monika Głowińska 2, Patrycja Królikowska 2, Monika Stachowska 1, Hanna Jaszczuk 1, Katarzyna Sabała 1, Martyna Huczko 1.
Autor: TG / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP