Rzut prosto w twarz. Gwizdy, pretensje, czerwona kartka

25/11/2022, 06:50 GMT+1

Przemysław Krajewski mocno ucierpiał w starciu z Dinamem Bukareszt. Sędziowie uznali, że rzucający Ante Kuduz, który trafił go piłką w twarz, zachował się niesportowo, za co ukarali go czerwoną kartką.

To był mecz 7. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Płocczanie grali na wyjeździe z mistrzem Rumunii Dinamem Bukareszt.

Kuduz nie mógł pogodzić się z decyzją

Do niesportowego zagrania doszło pod koniec pierwszej połowy. Dinamo prowadziło 15:14 i miało rzut wolny. Zespół Wisły ustawił mur. Kuduz w końcu huknął, ale trafił piłką w twarz Krajewskiego. Polak padł na boisko, przez kilka minut był opatrywany przez sztab medyczny.
Z trybun słychać było przeraźliwe gwizdy i buczenie.
Sędziowie nie mieli wątpliwości. Kuduz zachował się niestosowanie, ukarali go czerwoną kartką. Chorwat nie zgadzał się z decyzją, protestował, twierdził, że piłka odbiła się najpierw od ręki Krajewskiego. Że uderzenie w twarz nie było celowe. Swojej sytuacji nie zmienił.
Dinamo wygrało 32:27.
Za tydzień, w 8. kolejce LM, rewanż.
Dinamo Bukareszt - Wisła Płock 32:27 (15:14)
Dinamo: Khalifa Ghedbane, Saeid Heidarirad – Pedro da Silva, Valentin Ghionea 2, Eduardo Gurbindo 1, Andrei Negru 6, Alex Pascual 1, Lazar Kukic 7, Ante Kuduz, Javier Humet 4, Andrii Akimenko 2, Viaczeslav Bokhan, Mohamed Mamdouh 5, Mohamed Zeinelabedin 3, Mihai Militaru, Cedric Sorhaindo 1.
Orlen Wisła: Kristian Pilipovic, Marcel Jastrzębski – Michał Daszek 4, Tin Lucin 8, Tomas Piroch, Kosuke Yasuhira 2, Abel Serdio 2, Leon Susnja, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski 2, Gonzalo Perez 2, Mirad Terzic, Dawid Dawydzik, Lovro Mihic 6, Sergiej Kosorotow 1.
Karne minuty: Dinamo – 8 min; Orlen Wisła – 10 min, czerwona kartka: Ante Kuduz za uderzenie piłką w twarz Przemysława Krajewskiego – 30 min.
Autor: twis/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP