Polska - Szwecja: wynik na żywo i relacja live - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2020

14/01/2020, 19:10 GMT+1

Mecz ze Szwecją był dla polskich piłkarzy ręcznych ostatnim w mistrzostwach Europy. Tak go relacjonowaliśmy w eurosport.pl.

Z grupy F awansują Słoweńcy i Szwedzi.
Polacy kończą mistrzostwa trzecią kolejną porażką. Wynik 26:28 wstydu nie przynosi, ale trzy spotkania pokazały, że jest światełko w tunelu dla polskiej, młodej reprezentacji w piłce ręcznej. Aż osiem bramek zdobył w tym meczu Szymon Sićko.

Koniec meczu.
26:28. Syprzak trafia na zakończenie meczu.
Czas jeszcze dla Polaków. Minutę przed końcem.
25:28. Thurin trafia przypieczętowując zwycięstwo Szwedów. Piekielnie mocny rzut.
25:27. Dwie obrony Apppelgrena w dwóch kolejnych akcjach... Mógł być już remis.
25:27. Nilsson trafia, ale na szczęście szybko odpowiada Dawydzik po asyście Moryty.
Tymczasem czas dla Szwedów. I za chwilę ostatnie 5 minut Polaków na mistrzostwach.
24:26. Z rzutu karnego Przybylski trafia tylko w poprzeczkę. Mogła być tylko jedna bramka straty. Do poprawki ten element. I to zdecydowanie!
24:26. Sićko niweluje straty.
23:26. Sićko sprytnie pokonuje bramkarza rywali. To dobrze rokuje na przyszłość 22-latka.
22:26. Morawski broni kolejnego karnego - tym razem Chrintza.
22:26. Moryto pokonuje Appelgrena z rzutu karnego.
21:26. Kontra Szwedów i gol Petterssona. Coraz gorzej to wygląda. O awansie nie ma już co marzyć, walczmy chociaż dzielnie do końca o dobry rezultat.
21:25. Znowu za łatwo na szóstym metrze - Nilsson.
Czas dla trenera Polaków.
21:24. Źle się dzieje w ostatnich minutach, odskakują nam Szwedzi na trzy bramki po trafieniu Gottfridssona.
21:23. Dwie minuty kary dla Przybylskiego.
21:23. Du Rietz nie pozwala nam na remis. Ładna bramka.
21:22. Sićko! To jest jego połowa!
20:22. Są dwie minuty kary dla Henningssona. Nieprzepisowo zatrzymywał Morytę.
20:22. Rzut karny dla Szwedów. Petterson pokonał Korneckiego.
20:21. Du Rietz pokazuje swoje nieprzeciętne umiejętności.
20:20. Syprzak wykorzystuje podanie Przybylskiego. Brawo panowie.
Po raz pierwszy na parkiecie dziś Mateusz Kornecki w polskiej bramce.
19:20. Du Rietz odnajduje Nilssona, a ten pokonuje Morawskiego. Bramka za bramkę w tej części.
19:19. Bramka Polaków po wrzutce! Przybylski do Sićki!
18:19. Du Rietz wykorzystuje błąd w polskiej defensywie. Łatwy gol dla gospodarzy.
18:18. Brawo! Znowu Sićko!
17:18. Syprzaka zatrzymuje Palicka, a chwilę później gol dla Szwedów. Znowu Gottfridsson.
17:17. Niesygnalizowany rzut Gottfridssona.
17:16. Sićko! Co za gol! Właśnie o to chodzi!
16:16. Nie na długo - wyrównuje Nilsson.
16:15. Moryto trafia po kontrze - trzecia bramka naszego skrzydłowego. Polacy znów na prowadzeniu.
15:15. Pięknie oszukał defensywę rywali Sićko.
14:15. Znakomicie przedarł się Gottfridsson.
14:14. Niestety, gra w przewadze to nie jest mocna strona Polaków - błąd Olejniczaka.
14:14. Dwie minuty dla Du Rietza za faul na Przybylskim. Wykorzystajmy to Polacy.
14:14. Znakomite dogranie Moryty do Syprzaka i nasz obrotowy trafia.
13:14. Wszystko gotowe - Polacy rozpoczynają II połowę.

13:14. To było naprawdę dobre 30 minut w wykonaniu Biało-Czerwonych. Gdyby nie przestój w drugiej części pierwszej połowy przy stanie 10:7, na przerwę to nasz zespół by prowadził.
13:14. Petterson trafia z karnego tuż przed końcem pierwszej połowy.
13:13. Z karnego trafia Przybylski! Jest przełamanie, jeśli chodzi o ten element.
12:13. Bramka dla Szwedów autorstwa Petterssona.
12:12. Czuwara ze skrzydła! Wcześniej podwójna interwencja Morawskiego.
11:12. Czuwara nie trafia nawet w bramkę z karnego...
Dwie minuty kary dla Henningssona.
11:12. Majdziński trafia!
10:12. Błąd w ataku Polaków. Do pustej bramki trafia Tollbring.
10:11. Morawski zatrzymuje z siedmiu metrów Tollbringa! Jesteśmy w grze!
10:11. Dwie minuty kary dla Przybylskiego i karny...
10:11. Piękna bramka Thurina.
10:10. Zbyt łatwo Polacy w obronie i gol Nilssona. Z trzybramkowego prowadzenia nie zostało nic...
10:9. Niestety, chwilę później Palicka broni, a kontrę Szwedów na gola zamienił Henningsson.
10:8. Kolejny raz ze skrzydła trafia Tollbring.
10:7. Moryto po kontrze. Brawo! brawo! brawo!
9:7. Z drugiej linii trafia Sićko! Plus dwa dla Polaków.
8:7. Kapitalna akcja Olejniczaka! Chwilę wcześniej czujnie w bramce Morawski.
7:7. Moryto sam! Pięknie!
6:7. Chrapkowski popisuje się bardzo ładną, indywidualną akcją.
5:7. Moryto z karnego - Palicka broni. Z siedmiu metrów to trzeba trafiać...
5:7. Ale po chwili Tollbring rzuca ze skrzydła. Musimy gonić wynik.
5:6. Gębala jak na razie niemal bezbłędny, kolejny gol.
4:6. Z rzutu karnego Morawskiego pokonuje Tollbring.
4:5. I pierwsza kara dwóch minut w tym meczu - dla Syprzaka.
4:5. Z prawego skrzydła trafił Pettersson.
4:4. Moryto ładnie znalazł Gębalę, a ten przedarł się przez szwedzką obronę.
3:4. Zamiast 4:3, to rywale prowadzą po indywidualnej akcji Henningsson.
3:3 Łangowski rzuca, ale Palicka broni. Na szczęście, Morawski chwilę później też bez zarzutów.
3:3. Du Rietz ze środka! Ależ moc! Morawski bez szans.
3:2. Szczęśliwie, ale skutecznie - Maciej Gębala!
2:2. Z dobrej strony teraz pokalali się bramkarze: Palicka i Morawski.
2:2. Gottfridsson doprowadza do remisu. Bez krycia Szwed.
2:1. I jest pierwsze prowadzenie Polaków! Najpierw obrona Morawskiego, potem szybka akcja i gol Majdzińskiego.
1:1. Pilitowski szybko odpowiada. Brawo.
0:1. Du Rietz otwiera wynik spotkania, nie dając szans Morawskiemu.
ROZPOCZYNAJĄ SZWEDZI!
I skład Szwedów: Palicka, Appelgren - Darj, Henningsson, Pettersson, Tollbring, Jeppsson, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Arnesson, A. Nilsson, Nielsen, Ekhdal du Rietz, Chrintz, L. Nilsson.
Polacy grają w składzie: Kornecki, Morawski - Olejniczak, Sićko, Majdziński, Łangowski, Pilitowski, Syprzak, Moryto, Jarosiewicz, M. Gębala, Przybylski, Bondzior, Dawydzik, Chrapkowski, Czuwara.

Statystyki po dwóch meczach nie przemawiają za naszą drużyną... Ale jesteśmy dobrej myśli.
W Goeteborgu trwa prezentacja obu drużyn. Za chwilę hymny.
Pamiętajmy, że Szwedzi, którzy w pierwszym meczu ograli Szwajcarię 31:24, grają dziś z nożem na gardle. Ich ostatnia porażka ze Słowenią 19:21 spowodowała, że zespół Trzech Koron nie może sobie odpuścić potyczki z Polakami. Co prawda przed sześcioma laty w duńskim Aarhus Biało-Czerwoni rozgromili Szwedów 35:25, ale wtedy była to zupełnie inna drużyna...
Jeden warunek do awansu został już spełniony. To wygrana Słowenii ze Szwajcarią 29:25 w innym starciu 3. kolejki.
Porażki ze Słowenią 23:26 i Szwajcarią 24:31 postawiły Polaków w beznadziejnej sytuacji przed ostatnim meczem fazy grupowej ze współgospodarzem mistrzostw Szwecją. Zespół Patryka Rombla wciąż jednak może cieszyć się z awansu. Początek spotkania w Goeteborgu o godzinie 20.30.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl