Polska - Portugalia: wynik meczu i relacja - piłka ręczna

05/01/2020, 14:31 GMT+1

Trzeci mecz w ramach turnieju w hiszpańskiej miejscowości Torrelavega i trzecia porażka polskich piłkarzy ręcznych. W ostatnim teście przed mistrzostwami Europy Biało-Czerwoni przegrali z Portugalią 27:34 (16:18).

O wysokiej porażce Polaków zadecydowała wyjątkowo słaba postawa w drugiej połowie. Zawodzili zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Ich gra mogła się podobać jedynie przez pierwszy kwadrans - w 14. minucie wygrywali nawet 10:7.

Prezenty od Polaków

W miarę upływu czasu mnożyły się proste błędy i zmarnowane sytuacje, w tym rzuty karne. Szczególna niemoc strzelecka dopadła Biało-Czerwonych po przerwie. Ich postawa w ataku wyglądała dość żenująco - czwartego gola po zmianie stron zdobyli dopiero po kwadransie gry. A i w obronie nie imponowali.
Portugalczycy, choć sami nie zachwycali swoją grą, skwapliwie korzystali z okazji i systematycznie powiększali przewagę, która nieco kwadrans przed końcem spotkania po raz pierwszy urosła do siedmiu trafień (26:19).
Jedynym zawodnikiem, którego można wyróżnić w polskim zespole, był Przemysław Krajewski - zdobywca siedmiu bramek, choć i on nie ustrzegł się błędów, m.in. nie wykorzystał karnego.

Ostatnie miejsce w turnieju

Podopieczni Patryka Rombla w Memoriale Barcenasa doznali trzech porażek i zajęli ostatnie miejsce. Wcześniej przegrali z Rosją 25:30 i gospodarzami imprezy 31:35. Triumfatorami turnieju zostali mistrzowie Europy Hiszpanie, którzy wygrali wszystkie trzy spotkania. W niedzielę pokonali Rosjan 32:24 (15:9). Drugą pozycję zajęli Portugalczycy, a trzecią Sborna.

Rombel zabrał do Hiszpanii 19 zawodników. Z nich wybierze 16 na ME 2020, które w dniach 9-26 stycznia po raz pierwszy odbędą się w trzech krajach: Szwecji, Norwegii i Austrii.
Polacy znaleźli się w grupie F, która rywalizować będzie w Goeteborgu. Ich przeciwnikami będą kolejno Słoweńcy (10.01), Szwajcarzy (12.01) oraz Szwedzi (14.01). Do dalszej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły.
Polska: Adam Morawski 1, Mateusz Kornecki, Łukasz Zakreta - Arkadiusz Moryto 4, Przemysław Krajewski 7, Dawid Dawydzik, Adrian Kondratiuk 2, Kamil Syprzak, Maciej Majdziński 2, Rafał Przybylski 2, Antoni Łangowski 4, Michał Olejniczak, Piotr Chrapkowski, Szymon Sićko 3, Michał Szyba, Krystian Bondzior, Piotr Jarosiewicz 1, Maciej Pilitowski, Maciej Gębala 1.

Najwięcej bramek dla Portugalii: Pedro Portela 5.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, PAP