Polska - Niemcy: wynik na żywo i relacja live - MŚ w piłce ręcznej 2021

25/01/2021, 18:01 GMT+1

Polscy piłkarze ręczni zremisowali w Kairze z Niemcami 23:23 w swoim ostatnim meczu mistrzostw świata 2021. Relację na żywo przeprowadził eurosport.pl.

Wielka szkoda, że ostatecznie nie udało się wygrać, bo Polacy znów pokazali się ze świetnej strony! Biało-Czerwoni nie zostaną sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce mistrzostw, ale zostawiają po sobie bardzo dobre wrażenie.
Morawski zostaje najlepszym zawodnikiem meczu.
Co to była za akcja?! Sędziowie zabrali piłkę Niemcom za grę pasywną, udało się jeszcze wyprowadzić akcję i sam na sam z Wolffem był Walczak! Bramkarz rywali jednak broni i kończy się remisem...
Faul i kara dla Przybylskiego... 26 sekund do końca.
Co za emocje... Uff...
Gra pasywna, 35 sekund do końca i czas dla Niemców.
23:23. Sićko!!! Co za wejście z drugiej linii?! Została minuta. Trzeba obronić i rzucić. Do boju!
22:23. Schiller ze skrzydła i Niemcy prowadzą pierwszy raz od bardzo dawna. Trzeba jeszcze walczyć!
Wolff broni rzut Sićki...
Schiller nie trafia z siedmiu metrów w bramkę!
Morawski broni, ale był faul. Będzie rzut karny i kara...
22:22. Cios za cios. Co za końcówka..
22:21. Znów przepięknie, tym razem Krajewski.
21:21. Weber odpowiada ze skrzydła.
21:20. Cudowna, po prostu cudowna wrzutka do Sićki i kolejne trafienie.
20:20. Ahhh, szkoda. Kuehn trafia zza zasłony.
Dobrze, twardo teraz Polacy w obronie...
20:19. Przybylski z trudnej pozycji. Szalona decyzja, ale liczy się efekt!
Morawski! W takim momencie! Arcyważna interwencja po rzucie ze skrzydła.
19:19. Błędy, błędy, błędy. Jest już remis.
M. Gębala też trafia na ławkę kar po błędzie zmiany. Tracimy piłkę, gramy w podwójnym osłabieniu. To jest prawdziwy czas próby.
19:18. Schiller trafia z karnego.
Dwie minuty dla Walczaka. Kłopotów ciąg dalszy.
Gubimy się w ataku w ostatnich akcjach. Zostało 10 minut i będzie to trudny czas.
19:17. Obroniony rzut Przybylskiego, a punktuje Schmidt. Niemcy ani myślą się poddawać.
19:16. Weber z dystansu. Szkoda, bo dało się tę akcję wybronić.
19.15. Robimy to momentalnie. Daszek!
I jeszcze kara za zagranie nogą Druxa. Niemcy w podwójnym osłabieniu, trzeba to wykorzystać.
Pilitowski zapracował na dwie minuty kary dla Firnhabera. Dobry moment naszego rozgrywającego.
Morawski. Znowu.
18:15. Błyskotliwa akcja Pilitowskiego na środku i po uwolnieniu od obrońców łatwo trafia. Kapitalnie!
Morawski zatrzymuje Haffnera i teraz to Polacy w ataku. I są już w komplecie.
17:15. Haffner szybko wykorzystał przewagę liczebną Niemców.
Przybylski trafia na ławkę kar. To pierwsze takie upomnienie dla Polaka w tym meczu.
17:14. Pierwsze dziś trafienie Schillera ze skrzydła.
17:13. Przechwyt Przybylskiego i Daszek do pustej bramki. Tak jest!
16:13. Daszek bezbłędnie ze skrzydła. O to chodzi!
Dwie minuty kary dla Druxa. Dobry atak Pilitowskiego.
15:13. Wolff broni rzut Przybylskiego, a Niemcy błyskawicznie odpowiadają.
15:12. Świetna akcja do koła Niemców. Ładny rzut Golli.
15:11. Kapitalnie funkcjonuje teraz polska obrona. Kolejny przechwyt, a za moment świetny rzut Pilitowskiego! Mamy cztery gole przewagi, Niemcy wciąż bez trafienia w drugiej połowie.
Przybylski świetnie się uwolnił, ale teraz klasę w bramkę pokazał Wolff. Szkoda.
Świetnie T. Gębala w obronie, ale Niemcy wciąż przy piłce... Faul w ataku i mamy piłkę!
14:11. Krajewski bezbłędnie na siódmym metrze!
Znów błąd Niemców, a w naszym ataku udało się zapracować na rzut karny i dwuminutową karę dla Kuehna!
13:11. M. Gebala teraz w trudniejszej sytuacji, ale radzi sobie świetnie!
Była sygnalizacja gry pasywnej, ale T. Gębala świetnie odnalazł swojego brata na kole. Ten niestety pudłuje... Ale mylą się też Niemcy. Znów atakujemy.
Zaczynamy drugą połowę!

12:11. Szkoda... Nam się nie udało, za to Niemcy zdążyli jeszcze trafić. Nic to, do przerwy prowadzimy 12:11!
Trener Rombel prosi o czas. Przed przerwą została prawdopodobnie jedna akcja. W ataku będą Polacy i właśnie to omawiają.
Gensheimer wyprowadzony na czystą pozycję, ale znów jak spod ziemi wyrósł przed nim Morawski! Adam nawiązuje dziś do najlepszych występów polskich bramkarzy w historii! Co za występ?!
12:10. Krajewski z rzutu karnego i znów mamy dwa gole przewagi.
Morawski broni na poziomie 44% skuteczności, jego vis a vis Wolf - na 21%. Głównie dzięki temu elementowi Polacy prowadzą. Czas dla Niemców.
Drux z drugiej linii i... oczywiście Morawski!
Niemcy rzucają w słupek, ale i my nie wykorzystujemy swojej szansy. Krajewski nie zmieścił piłki w bramce po próbie ze skrzydła.
11:10. W odpowiedzi kolejny pocisk Sićki!
10:10. Drux wyraźnie się rozszalał. Skuteczny rzut z biodra.
10:9. W ponowieniu trafia jednak Kastening.
Drux oszukał całą polską obronę, ale i tak genialnie broni Morawski!
10:8. Wow! Potężna bomba Sićki z drugiej linii. Piłka leciała 102 km/h!
9:8. Schmidt z prawego rozegrania i mamy już tylko o jednego gola więcej.
9:7. Drux szybko zmniejsza stratę Niemców.
9:6. Walczak! Kapitalny przechwyt i idealne wykończenie kontry!!!
8:6. Świetny techniczny rzut Krajewskiego ze skrzydła. Piękne trafienie.
7:6. Piękny lob Moryty, ale i błyskawiczna odpowiedź Niemców. Wciąż jesteśmy jednak na prowadzenie i mamy piłkę.
6:5. Genialna, przebojowa akcja T.Gębali, brawo!
5:5. Gensheimer bardzo spokojnie w kontrze po niecelnym rzucie Polaków.
5:4. Bardzo szczęśliwy rzut M. Gębali z koła. Szczęśliwy czy nie, najważniejsze, że skuteczny!
Teraz dwie błyskawiczne akcje. Dla Niemców trafił Gensheimer, a dla nas Moryto.
Niecelny rzut Gębali, ale zaraz przechwyt i kolejna również nieskuteczna ofensywna akcja Polaków.
3:3. Wszystkiego Morawski nie jest w stanie obronić. Gensheimer rzuca bramkę z lewego skrzydła.
Kuehn znów zatrzymany przez Morawskiego. Co za mecz tego zawodnika?!
3:2. Weber z drugiej linii i tym razem rywale notują trafienie.
3:1. M. Gębala z koła i jest kolejny gol! Niemcy wyraźnie zdeprymowani postawą naszego bramkarza.
2:1. Genialny rzut Moryty! Pierwszy raz prowadzimy, a za moment znów broni Morawski!
Morawski przechodzi sam siebie. Czwarta obrona na pięć rzutów Niemców.
1:1. Tym razem Krajewski z siódmego metra i otwieramy wreszcie konto bramkowe.
Przedzierał się M. Gębala i mamy kolejny rzut karny.
Morawski jest niemożliwy. Bomba z lewego rozegrania, ale nasz bramkarz znów górą! Pora wreszcie na pierwszego gola.
Gębala zablokowany. Trudny początek Polaków w ofensywie.
0:1. Niemcy wreszcie otwierają wynik. Trafia środkowy Golla.
Ajj, Wolf broni rzut, a później również dobitkę Moryty...
I znów Morawski broni rzut Kuehna! Za chwilę szybka akcja Polaków i mamy rzut karny.
Strata Gębali i wciąż czekamy na pierwsze trafienia w tym meczu.
Pierwszy rzut obroniony przez Morawskiego!
Gramy! Do boju, Polacy!
Prezentacja składów, za moment hymny i zaczynamy!
Do początku spotkania pozostał kwadrans. W hali kończy się rozgrzewka obu ekip.
- Oglądałem wszystkie mecze naszego zespołu i wrażenia mam pozytywne. Myślę, że możemy być zadowoleni, chociaż jest parę detali, do których można się przyczepić. Tym niemniej, było dużo dobrych akcji, może w spotkaniu z Węgrami więcej prostszych błędów. Na niektórych pozycjach zabrakło doświadczenia - przyznał Tomasz Tłuczyński, srebrny (2007) i brązowy (2009) medalista mistrzostw świata.
Grupę I, w której rywalizują Polacy wygrali Hiszpanie. W poniedziałek byli oni zdecydowanie lepsi od Węgrów.

Niemiecki zespół przyleciał jednak do Egiptu w mocno osłabionym składzie, gdyż w obawie przed zakażeniem koronawirusem odmówili gry w turnieju m.in. zawodnicy THW Kiel: Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek i Steffen Weinhold oraz Finn Lemke z MT Melsungen.
Niemców Biało-Czerwoni doskonale pamiętają z racji finału MŚ 2007, w którym przegrali z ówczesnymi gospodarzami turnieju 24:29, chociaż we wcześniejszej fazie turnieju górą była drużyna prowadzona wtedy przez Bogdana Wentę. Poniedziałkowi rywale podopiecznych trenera Patryka Rombla byli też m.in. triumfatorami mistrzostw Europy w 2016 roku, których organizatorem była Polska.
Areną zmagań grupy I jest New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.
POLSKA - NIEMCY 23:23 (12:11)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl