Polska - Austria: wynik na żywo i relacja live - ME piłkarzy ręcznych 2022

14/01/2022, 17:50 GMT+1

Polska - Austria na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni w piątek rozpoczęli ME od zwycięstwa 36:31 nad reprezentacją Austrii. Wszystkie spotkania tej fazy nasi reprezentanci rozgrywają w Bratysławie. Ich kolejnymi rywalami będą Białorusini oraz Niemcy. Relacja i wynik na żywo z meczu w eurosport.pl.

Polacy rozpoczynają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Dziś dziękujemy już za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne.

Kolejnym rywalem naszej kadry będzie Białoruś, z którą zmierzymy się w niedzielę o 20:30.
Arkadiusz Moryto wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Zdobył 9 bramek dla reprezentacji Polski.
36:31 – KONIEC! Świetne otwarcie mistrzostw w wykonaniu Polaków.
36:30 – skuteczna kontra Krajewskiego.
35:30 – pozostały tylko dwie minuty do końca meczu. Chyba nic złego nie może się tu już zdarzyć.
Tymczasem tak wyglądało zamieszanie, w wyniku którego Sićko wyleciał z boiska:
35:29 – Syprzak dobija rywali. Coraz mniej wiary widać w poczynaniach Austriaków.
34:29 – Moryto po raz kolejny celnie z rzutu karnego. 9 gol w jego wykonaniu.
33:29 – Odpowiedź Zivkovicia. Selekcjoner Polaków prosi o czas.
33:28 – Pietrasik posłał celną bombę z drugiej linii pod presją sędziów, którzy sygnalizowali grę pasywną.
32:27 – Celny rzut z dystansu Bilyka i pewna odpowiedź Olejniczaka.
31:26 – Daszek również skuteczny. Biało-Czerwoni utrzymują wysokie prowadzenie mimo straty Szymona Sićko.
30:25 - Ariel Pietrasik z pierwszym golem w meczu.
28:24 - Frimmel zmniejsza straty z rzutu karnego.
28:23 - Sićko nieprzepisowo powstrzymywał zbierającego się do rzutu Bilyka. Przez chwilę zrobiło się nerwowo na boisku. Polak niestety ukarany czerwoną kartką.
28:23 – Pięciobramkowa przewaga po trafieniu Moryty kwadrans przed końcem meczu.
26:21 – Szósta bramka Szymona Sićko! Austriacy osłabieni brakiem dwóch zawodników w wyniku ostrej gry. Polacy już w komplecie.
25:21 – Weber wykorzystał szansę na zmniejszenie strat.
25:20 – Gębala ukarany za faul. Biało-Czerwoni przez 2 minuty w osłabieniu.
25:20 – na szczęście to tylko chwilowe problemy. Krajewski i Moryto powiększają prowadzenie.
23:20 – trochę chaosu wdarło się w grę Polaków. Przewaga stopniała do trzech goli.
22:18 – siódme trafienie Poscha. Bez wątpienia to on jest dziś najtrudniejszy do zatrzymania w ekipie austriackiej.
21:16 – genialny fragment gry Biało-Czerwonych! Daszek i Moryto nie mylą się w ataku.
19:16 - Mykola Bilyk zmniejsza straty rywali.
19:15 – Olejniczak tym razem nieskutecznie, ale poprawia Moryto.
18:15 – kolejna skuteczna akcja w wykonaniu Poscha.
18:14 - Polacy rozpoczęli drugą odsłonę w ataku. Olejniczak autorem 18. bramki dla naszej reprezentacji.
Biało-Czerwoni do przerwy wykorzystali 17 z 23 rzutów. Austriacy 14 z 21. Za chwilę początek drugiej części meczu.

Nie mamy powodów do narzekań po pierwszej części meczu z Austrią. Najskuteczniejszy w naszej kadrze Sićko ma już na koncie 5 bramek. Daszek, Moryto i Krajewski po 3.
Wynik nie uległ zmianie w ostatnich sekundach. Biało-Czerwoni prowadzą na półmetku 17:14. Oby tak dalej.
17:14 – Gol Kamila Syprzaka i riposta Poscha. Trener Rombel poprosił jeszcze o czas na finiszu pierwszej odsłony.
16:13 – Weber pewnie wykorzystał kontratak Austriaków.
16:12 – wynik coraz bardziej okazały. Dorobek punktowy Polaków powiększają Moryto i Gębala.
14:11 – Sićko świetnie czuje się dziś na boisku. Powiększa przewagę do trzech trafień!
A tak wyglądała jego ostatnia niewykorzystana próba:
13:11 – Moryto przed kolejną szansą z rzutu karnego i tym razem nie pomylił się.
12:11 - Gol Alexandra Hermanna po przerwie dla Austrii.
12:10 – Sićko trafia do bramki po indywidualnej akcji.
11:10 - Fabian Posch niestety niweluje straty.
11:9 - Rzut karny po faulu na Syprzaku niewykorzystany przez Morytę. Austriacy przez 2 minuty pograją jednak w osłabieniu.
11:9 - Świetny powrót Daszka przerwał kontrę przeciwników.
11:9 - Tobias Wagner przerwał niemoc Austrii, ale szybka odpowiedź Krajewskiego.
Skuteczność rzutów Polaków na tym etapie meczu wynosi aż 83%. U Austriaków 67%.
10:8 – Daszek powiększa przewagę. Biało-Czerwoni już w komplecie na boisku.
9:8 - Polacy w osłabieniu po karze dla Olejniczaka, ale utrzymują prowadzenie.
8:7 - Janko Bozovic posłał bombę z 9. metra.
8:6 – i kolejne trafienie w jego wykonaniu.
7:5 – znakomite wykończenie Szymona Sićko. Polacy odskakują rywalom.
5:5 – Zeiner doprowadza do remisu po kolejnej udanej akcji w swoim wykonaniu.
5:4 – I udało się. Daszek zdobywa piątą bramkę dla Polski.
4:4 – Austriacy znów krótko cieszyli się z prowadzenia. Arkadiusz Moryto wyrównuje po rzucie karnym. Rywale w osłabieniu. To trzeba wykorzystać.
3:3 – świetne trafienie Geralda Zeinera z dystansu, ale błyskawiczna riposta Przemysława Krajewskiego.
2:2 - Patryk Walczak świetnie wykończył szybką kontrę Biało-Czerwonych.
1:2 – Michał Daszek rzuca pierwszego gola dla Polski.
0:1 - Austriacy zaatakowali jako pierwsi i otworzyli wynik. Szymon Sićko w odpowiedzi zatrzymany przez bramkarza.
Za nami hymny obu reprezentacji. Za chwilę początek spotkania.
Biało-Czerwoni w bojowych nastrojach wychodzą już na boisko.

Tymczasem do rozpoczęcia spotkania Polska – Austria pozostało już tylko niespełna pół godziny.
Graczem meczu okrzyknięty został Kai Haefner, autor 8 goli.

A oto jedna z najładniejszych akcji w wykonaniu reprezentantów Niemiec:
Zakończył się pierwszy piątkowy mecz rozgrywany w Bratysławie. Szczypiorniści z Niemiec pokonali Białorusinów 33:29, odrabiając z nawiązką straty z pierwszej połowy. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali drugą odsłonę 16:11.
Tymczasem Niemcy są coraz bliżej zapisania na swoim koncie pierwszego zwycięstwa i prowadzenia w grupie D. To faworyci w naszej stawce.
Całe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 można oglądać w Playerze. Najważniejsze mecze będą transmitowane także na antenach Eurosportu oraz kanale Metro. Przebieg turnieju można również śledzić w serwisie eurosport.pl.
Do fazy zasadniczej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Polacy mogą wówczas trafić m.in. na broniących tytułu Hiszpanów, którzy grają w grupie E. W czwartek aktualni mistrzowie Europy pokonali reprezentację Czech 28:26.
Mecz Polski z Austrią rozpocznie się o godz. 20:30. Od 18 grają nasi grupowi rywale, czyli Niemcy i Białoruś.
Mimo kłopotów zdrowotnych, które dotknęły kilku naszych reprezentantów, nie brakuje wiary w odniesienie dobrego wyniku w czempionacie Starego Kontynentu.
Oto szczegółowy terminarz spotkań Polaków w grupie D mistrzostw Europy:
Niestety jeszcze przed startem imprezy naszą kadrę dopadły poważne problemy wywołane przez koronawirusa.
– Jesteśmy odważnym zespołem, nie boimy się wyzwań – zapowiada obrotowy Kamil Syprzak.
W grupie D, do której trafili Biało-Czerwoni, występują również Niemcy i Białorusini.
Witamy w drugim dniu mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022, których gospodarzami są Słowacja i Węgry. W piątek do gry wkracza reprezentacja Polski, która w 1. kolejce mierzy się z Austrią.
Polska – Austria 36:31 (17:14)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl