Polska - Arabia Saudyjska: wynik na żywo i relacja live - MŚ piłkarzy ręcznych 2023 - Piłka ręczna

16/01/2023, 18:19 GMT+1

Trzeci mecz Polaków w fazie wstępnej mistrzostw świata w piłce ręcznej zapewnił im awans do drugiej rundy turnieju. Biało-Czerwoni pokonali Arabię Saudyjską 27:24. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Teraz Biało-Czerwoni przenoszą się do Krakowa, gdzie czekają ich mecze z Hiszpanią, Czarnogórą i Iranem. Zapraszamy na relacje!

Graczem meczu został uznany bezbłędny Sićko, jego bilans? 8/8.
KONIEC MECZU! Sporo było nerwów, ale koniec końców Polacy pokonują Saudyjczyków i z trzeciego miejsca awansują do drugiej rundy!
27:24. Gębala trafia kilka sekund przed końcową syreną.
26:24. Morawski broni "siódemkę", ale wobec dobitki był bezradny. Sędziowie po wideoweryfikacji uznają trafienie.
26:23. Faulowany Bis, rzut karny dla Polaków, który na gola zamienił Krajewski! Nic złego nic już nam się nie stanie.
25:23. Al Janabi podtrzymuje jeszcze nadzieje Arabii Saudyjskiej. O czas prosi trener Polaków.
Moryto, po chwili Jędraszczyk nie potrafili pokonać Al-Salema.
Kapitalna obrona Morawskiego. Piłka jednak wciąż dla zespołu arabskiego. Pytlick prosi jeszcze o czas.
25:22. Asysta Jędraszczyka, gol Moryty, już dziewiąty w tym meczu. Łapiemy oddech.
24:22. Rywale mieli akcje na remis, na szczęście Polacy przechwycili piłkę, a Krajewski trafił po kontrze!
23:22. Abdullah Al Abbas i znów tylko jedna bramka przewagi naszego zespołu...
23:21. Sićko przełamuje naszą niemoc! W końcu!
22:21. Z plus pięciu zrobiło się tylko plus jeden po golu Al Salema. Gramy Polacy!
22:20. Al Janabi i Saudyjczycy niebezpiecznie zbliżają się na dwie bramki. Polacy sami sobie robią problemy!
Druga próba z rzędu niewykorzystana przez Komarzewskiego...
22:19. Nie myli się po kontrze Al-Salem.
22:18. Dobre odcięcie od podania do obrotowego, Bis podaje do Komarzewskiego, a ten trafia na plus cztery.
Kolejny prosty błąd w ataku Polaków. Już blisko pięć minut bez naszego trafienia.
21:18. Saudyjczycy do pustej bramki trafiają w poprzeczkę, ale dobitka Al Janabiego ląduje już w siatce. Czas dla Biało-Czerwonych!
21:17. Moryto z karą dwóch minut. Z siedmiu metrów Morawskiego pokonuje Ahmad Al-Abdulali.
Ósma interwencja Morawskiego! A rywale już ponad pięć minut bez gola.
Bramkarz Saudyjczyków ucierpiał, szósta kara dla Polaków, tym razem schodzi na dwie minuty Walczak.
21:16. Sićko karci rywali raz za razem! Doskonały fragment Polaków.
20:16. Piękny rzut Daszka, w swoim stylu Michał! O przerwę prosi trener Saudyjczyków.
19:16. Skuteczna kontra Sićki - 6/6.
18:16. Doskonała indywidualna akcja Moryty i już ósme trafienie skrzydłowego.
17:15. Moryto w poprzeczkę, na szczęście piłkę przejmuje i dobija Jędraszczyk.
16:15. Rywale znów zagrali do koła i już tylko bramka przewagi Polaków po golu Al-Taroutiego.
Moryto tym razem myli się z linii siódmego metra. Karnego wywalczył Daszek.
16:14. Almaa z golem, ale piękniejsza była w tej sytuacji asysta Al-Salema.
Bis znów otrzymał karę dwóch minut. To już piąte wykluczenie u Polaków.

16:13. Gębala faulowany, rzut karny wykorzystuje Moryto.
15:13. Al-Salem odpowiada po stronie Arabii Saudyjskiej.
15:12. I znowu, już piąty raz Sićko! A zaczęło się od faul w ataku Saudyjczyków. Pierwszy raz w tym meczu taka przewaga Polaków.
14:12. Sićko upadł tuż po oddaniu potężnego rzutu. Na szczęście podniósł się. Stuprocentowa skuteczność Szymona.
Polacy rozpoczęli drugą połowę!
W polskich szeregach najskuteczniejszy na razie jest Moryto, zdobywca sześciu bramek. Pięć po stronie Arabii ma Abdullah Al-Abbas.

Prowadzimy tylko 13:12. Na razie ten mecz kosztuje nasz zespół zbyt dużo nerwów. Liczymy na przebudzenie po przerwie.
Koniec pierwszej połowy! Saudyjczycy mieli jeszcze tuż przed końcową syreną szansę, by wyrównać stan meczu, ale Morawski nie dał się pokonać.
Sędziowie uznali po wideoweryfikacji, że Bis nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Dwie minuty dla naszego obrotowego.
13:12. Kolejny piękny rzut z dystansu Sićki! Trzeci rzut naszego rozgrywajcego, trzeci skuteczny.
12:12. Morawski w końcu zatrzymał Al Abbasa z siedmiu metrów, ale przy dobitce był już bezradny.
Pierwszy czas wzięli nasi rywale.
12:11. Najpierw świetnie w bramce pokazał się Morawski, potem faulowany był Jędraszczyk, a z siedmiu metrów nie myli się, a jakże, Morawski. Prowadzimy!
11:11. I jeszcze jeden celny rzut Moryty z karnego. Tym razem w lewy górny róg.
10:11. Moryto zrehabilitował się za poprzedni niewykorzystany rzut karny, trafia między nogami bramkarza.
9:11. W drugie tempo trafia Al Abbas. Czwarta próba z karnego i czwarta skuteczna.
9:10. Wkrętka Saudyjczyków, po chwili odpowiada zaskakującym rzutem Olejniczak.
8:9. Sićko w pełnej krasie, doskonały rzut!
Faulowany Olejniczak, karnego na gola nie zamienia jednak Moryto.
7:9. I kolejne szybkie wznowienie rywali, bramka Al Hulailli... Nie tak to miało wyglądać. O czas prosi trener Rombel.
7:8. Ładnego gola rzucił Sićko, ale Saudyjczycy błyskawicznie odpowiedzieli. Autorem Mojtaba Al Salem.
6:7. Mahdi Al-Salem popisuje się ładnym rzutem. Znów musimy odrabiać straty, gramy z pustą bramką.
Wykluczenie dla Chrapkowskiego. Trzecie osłabienie Polaków.
6:6. Sićko ładnie uruchomił na lewym skrzydle Czuwarę, a ten się nie myli.
Morawski ze świetnymi dwoma interwencjami.
5:6. Saudyjczycy wykorzystują kolejną "siódemkę". Al Abbas pewnie pokonuje Skrzyniarza.
Gębala łapie karę dwóch minut. Znów gramy w osłabieniu.
5:5. Morawski przelobowany z rzutu karnego przez Abdullaha Al Abbasa.
5:4. Moryto ze skrzydła! Szkoda, że ze Słoweńcami piłka nie docierała do naszego zawodnika...
4:4. Wykorzystujemy grę w przewadze - Działakiewicz do Macieja Gębali i pewny rzut naszego obrotowego.
Al-Janabi schodzi na dwie minuty po ataku na Morawskiego.
3:4. Saudyjczycy znów łatwo poradzili sobie z naszą obroną. Tym razem Al Mohsin.
3:3. Moryto znów skuteczny z siedmiu metrów. W ten sam sposób zaskoczył bramkarza Arabii, co kilka minut temu.
2:3. Drugie trafienie Al Abbasa i dodatkowo jeszcze kara dwóch minut dla spóźnionego w tej akcji Chrapkowskiego.
2:2. Bardzo ładna i skuteczna próba z dystansu Mohammeda Al Abasa.
2:1. Skutecznym karnym po drugiej stronie odpowiada Moryto.
1:1. Abdullah Al-Abbas pokonuje Morawskiego z rzutu karnego. Wciąż bez interwencji polskiego bramkarza w tym elemencie na mistrzostwach.
1:0. Olejniczak otwiera wynik tego spotkania.
Zaczęli Saudyjczycy!
Morawski, Działakiewicz, Chrapkowski, Czuwara, Pietrasik, Moryto, M. Gębala - tak zaczęli Polacy.
Czas na hymny obu państw! Najpierw Mazurek Dąbrowskiego, po raz pierwszy a cappella!
Polacy pierwsi wychodzą na parkiet! Po nich Saudyjczycy.

Za Biało-Czerwonych kciuki trzyma dziś Kamil Syprzak, kontuzjowany obecnie obrotowy naszej reprezentacji.

Będzie to ósmy mecz obu ekip. Polska wygrała dotąd sześć spotkań, jedno starcie zakończyło się remisem. Faworyt dzisiejszego spotkania jest jeden.

Znamy już 16 zawodników, którzy mogą zagrać z Saudyjczykami. Na pewno nie zobaczymy dziś natomiast: Mateusza Korneckiego, Dawida Dawydzika, Tomasza Gębali i Macieja Pilitowskiego.

Zakończyły się już pierwsze zaplanowane na dziś spotkania. Wśród nich hitowe starcie w "polskiej" grupie B. Na pierwszym miejscu zakończą ją Francuzi, którzy pokonali Słowenię 35:31.

Do drugiej rundy awansują trzy najlepsze drużyny, z zaliczeniem wyników, z wyjątkiem meczu z najsłabszą ekipą. Zespoły z "polskiej" grupy w Krakowie zmierzą z drużynami z puli A, gdzie występują: Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Saudyjczyków w tegorocznych MŚ jest lewy rozgrywający Mahdi Al-Salem, którzy dotąd zdobył osiem bramek (40 procentowa skuteczność). 31-latek bezbłędnie wykorzystał trzy rzuty karne. Największą gwiazdą arabskiego zespołu jest jednak trener 55-letni Jan Pytlick. Duńczyk wcześniej znany był głównie z prowadzenia kobiecej reprezentacji swojego kraju. Dunki doprowadził m.in. do tytułów olimpijskich w 2000 i 2004 roku.
Naszym zawodnikom trudno było się pozbierać po ostatniej klęsce. Od niedzielnego popołudnia Polacy koncentrowali się już na spotkaniu z Arabią Saudyjską, która tak jak Biało-Czerwoni doznała dwóch porażek w meczach poprzednich dwóch kolejek z Francją i Słowenią - odpowiednio 23:41 i 19:33.
W sobotni wieczór polscy kibice przeżyli duży zawód - w arcyważnym meczu ze Słowenią nasza drużyna nie miała nic do powiedzenia, przegrała 23:32.
Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z trzeciego meczu polskich szczypiornistów w mistrzostwach świata. W katowickim Spodku gracze Patryka Rombla zmierzą się dziś z Arabią Saudyjską. Żeby awansować do II rundy, do Krakowa i zachować szansę na ćwierćfinał, Biało-Czerwoni muszą wygrać. W przypadku porażki, naszemu zespołowi pozostanie walka o Puchar Prezydenta w Płocku. Początek o 20.30.
POLSKA - ARABIA SAUDYJSKA 27:24 (13:12)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl